Łęczyccy lekkoatleci na kolejnym etapie przygotowań do Mistrzostw Polski

Czternastoosobowa grupa zawodników MKLA Łęczyca wzięła udział mityngu kwalifikacyjnym, który odbył się w hali Rudzkiego Klubu Sportowego.

W mocno obsadzonych zawodach wystartowali lekkoatleci z całej Polski. W biegu na 60 m przez płotki U-20 zwyciężył Adam Jaśkiewicz (8.80 s), przed Szymonem Kłosińskim (9.06 s). Czwarty był Paweł Rybarczyk (9.58 s). W tej samej konkurencji w roczniku U-18 na trzeciej pozycji uplasował się Eryk Sewiło (9.59 s r.życiowy). Piąte miejsce wśród kobiet zajęła Marta Budner (10.71 s), była także siódma w skoku w dal (5.06 m). W obu konkurencjach poprawiła rekordy życiowe.

Wysoką formą popisała się pierwsza w trójskoku Martyna Tomes (10.91 m). Zawodniczka tym rezultatem przesunęła się na drugie miejsce w historycznych tabelach MKLA Łęczyca. Przed nią jeszcze kilka sprawdzianów i start w Mistrzostwach Polski, co stwarza dużą szansę na poprawienie dwudziestoletniego już rekordu Łęczycy, który należy do Marty Matusiak (11.17 m).

Wysoką formę potwierdzili także biegacze na 400 m.Bartosz Subocz zajął trzecią pozycję (52.62 s), Mateusz Grabski był czwarty (53.03 s). Obaj ustanowili rekordy życiowe. Nie ustępują im także tyczkarze, którzy mają już zapewnioną kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Polski. Kalina Koperska wyrównała rekord życiowy (2.80 m), Bartosz Żemigała poprawił życiowe osiągnięcie (3.80 m), a Krystian Nowakowski uzyskał ten sam wynik.