Łęczyccy lekkoatleci podsumowali sezon halowy

Joanna Kaźmierczak
Łęczyccy lekkoatleci podsumowali sezon halowy MKLA Łęczyca
Młodzieżowy Klub Lekkiej Atletyki w Łęczycy podsumował tegoroczny sezon halowy. Zawodnicy w tym sezonie wzięli udział we wszystkich ważnych imprezach z kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Najlepiej spisał się utytułowany wieloboista Szymon Kłosiński, który na Mistrzostwach Polski U-23 zdobył srebrny medal w siedmioboju i wynikiem 4618 pkt poprawił rekord Okręgu Łódzkiego.

Na uwagę zasługuje także 5 m-ce Mikołaja Szczęsnego w skoku wzwyż (180 cm) i 6 m-ce Huberta Woźniaka w siedmioboju (3.977 pkt). Obaj wystąpili w roczniku U-18.

Jedenaście medali na Mistrzostwach Województwa zdobyli młodzicy (U-16). Duże możliwości ujawnili Filip Dudka w skoku o tyczce i Sebastian Antosiak w skoku wzwyż i wieloskoku.

Obaj poprawili w tych konkurencjach Rekordy Okręgu zgłaszając tym samym aspiracje do medali w sezonie letnim. Piękną postawę sportową zaprezentowali zawodnicy kategorii Masters. Waldemar Pietrzak rocznik U+60 zdobył złoty medal w biegu na 200 m (26.67 s), 400 m (60.97 s), w sprincie na 60 m zajął drugą pozycję (10.64 s). Czesław Chwieduk był piąty w pchnięciu kulą U+65 (10.64 m). Mimo problemów organizacyjnych spowodowanych pandemią zajęcia treningowe odbywały się dla wszystkich grup szkoleniowych w miarę możliwości dosyć regularnie.