Łęczyccy tyczkarze w roli głównej podczas mityngu w Spale

Joanna Kaźmierczak
Były to ostatnie zawody kwalifikacyjne w sezonie
Były to ostatnie zawody kwalifikacyjne w sezonie fot. MKLA Łęczyca
Wysoką formą podczas Mityngu w Spale popisali się tyczkarze MKLA Łęczyca. Filip Dudka wynikiem 3.80 m po raz trzeci w tym sezonie ustanowił rekord Okręgu Łódzkiego rocznika U-16.Szymon Kłosiński ustanowił rekord życiowy (4.50 m) i zajął trzecią lokatę w konkursie. Rezultatem tym wypełnił normę kwalifikacyjną na pierwszą klasę sportową.

Sukcesy MKLA Łęczyca

Dobrze zaprezentowali się płotkarze. Jakub Florczak uplasował się na trzeciej pozycji U-20 (8.48 s).Na tej samej pozycji ukończył bieg U-18 Dominik Bauer (8.66 s),siódmy z rekordem życiowym (9.29 s) był Szymon Matusiak. Drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą U-16 zajęła Oliwia Kępska (8.73 m). Dobry wynik (1.54.67 min) uzyskał w biegu na 800 m Marek Szymański.

Były to ostatnie zawody kwalifikacyjne w sezonie. Już od piątku rozpoczynają się w Arenie Toruń Mistrzostwa Polski Juniorów. MKLA Łęczyca reprezentować będzie liczna czternastoosobowa grupa zawodników.