Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łęczycki MKLA przywiózł 11 medali

ksu
MKLA Łęczyca
W stylu godnym mistrzów zakończyła udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików reprezentacja MKLA z Łęczycy. Zawodnicy spisali się znakomicie, zdobywając łącznie jedenaście medali i zajmując trzykrotnie tytuł mistrza województwa.

W zawodach,które odbyły się 2 lutego na hali RKS Łódź, wzięła udział trzydziestoosobowa reprezentacja klubu.Na szczególne wyróżnienia zasłużyła trójka młodych lekkoatletów, którzy stawali na podium dwukrotnie.

Katarzyna Mrozińska zdobyła złoty medal w skoku o tyczce (250cm) i poprawiła tym samym swój rekord życiowy. Utalentowana zawodniczka przywiozła z zawodów także srebrny krążek, który zdobyła skacząc wzwyż 147 cm.

Drugim zawodnikiem, który dorzucił dwa krążki do worka medali przywiezionego przez MKLA był Łukasz Karwacki. Lekkoatleta wygrał skok wzwyż (180cm) i zajął drugie miejsce w biegu na 60m p. pł. (9.26 s.) ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy.

W tych samych konkurencjach Marceli Woźniak zajął z czasem 9.24 s. pierwsze miejsce na 60 m p. pł. i drugie w skoku wzwyż z rekordem życiowym 180 cm.
Srebrny medal w skoku o tyczce zdobyła Patrycja Kita (230 cm.r.życiowy), która była także szósta na 60 m p. pł. (10.40 s.).
Kolejny medal tym razem brązowy w skoku o tyczce wywalczyła Joanna Kapłona (200 m, r.życiowy). W skoku o tyczce chłopców na drugim miejscu uplasował się Adrian Mikołajczyk (220 cm, r.życiowy). Brązowe krążki w skoku wzwyż zdobyli Natalia Pysera (144 cm) oraz Krystian Kazmierczak(170 cm).