Lekkoatletyka: Mikołaj Szczęsny pobił rekord w skoku wzwyż U-20

Joanna Kaźmierczak
Lekkoatletyka: Mikołaj Szczęsny pobił rekord w skoku wzwyż U-20 MKLA Łęczyca
Rekord Łęczycy w skoku wzwyż U-20 ustanowił podczas Mityngu Otwarcia Sezonu Halowego w Łodzi Mikołaj Szczęsny. Uzyskany rezultat 2.17 m to aktualnie najlepszy wynik w Polsce.

Świetnie spisał się drugi w konkursie Sebastian Antosiak, który wynikiem 2.00 m poprawił rekord życiowy i zajął w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w kategorii U-18 drugą pozycję.

Życiowym osiągnięciem (1.75 m) może pochwalić się także Szymon Pawłowski. Wynik ten dał mu ósme miejsce. Szybkimi biegami na 60 m ppł popisali się płotkarze. W finale U-18 trzeci był Hubert Woźniak (8,56 s), szósty Jakub Żelechowski (8,99 s), dziesiąty Wiktor Buchmiller (10.18 s).

Drugą pozycję U-20 zajął Dominik Bauer (8.70 s), szóstą Eryk Sewiło (9.78 s). Juliusz Koperski był czwarty w biegu U-16 (9.93 s).

W finale 60 m na trzeciej pozycji uplasował z bardzo dobrą życiówką (7/.31 s) Hubert Woźniak. W tej samej konkurencji w roczniku U-16 ósme miejsce zajął Adam Rokita (7.86 s). W biegu dziewcząt Wiktoria Idczak była dziesiąta (8.48 s). Konkurs skoku w dal na czwartym miejscu zakończył Dorian Zuchniewicz (5.20 m), piątym Adam Rokita (4.93 m).

- Był to kolejny bardzo dobry występ lekkoatletów MKLA Łęczyca. Wszyscy zawodnicy wrócili z rekordami życiowymi. Następny sprawdzian formy i kolejne próby uzyskania minimów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Polski już w najbliższą niedzielę w Spale - komentuje Mirosław Andrysiak, trener oraz prezes MKLA Łęczyca.