Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marcin Stańczyk – Gość ostatniej edycji „Osobowości” z kolejną nagrodą

Redakcja
Bohater ostatniej edycji imprezy OSOBOWOŚCI, Pan Marcin Stańczyk, otrzymał kolejną nagrodę. 8 czerwca w Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się Gala Grand Prix Komeda 2019, festiwalu filmowego im. Krzysztofa Komedy, który nagradza kompozytorów muzyki filmowej i poświęcony jest dziedzictwu Krzysztofa Komedy. Festiwal zgromadził światowe sławy kina oraz muzyki filmowej.

O grand Prix walczyło siedmiu kompozytorów muzyki filmowej: Filip Míšek („Fuga”, reż. Agnieszka Smoczyńska), Antoni Komasa-Łazarkiewicz („Kamerdyner”, reż. Filip Bajon), Mikołaj Trzaska („Kler”, reż. Wojciech Smarzowski), Marcin Stańczyk („Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna”, reż. Borys Lankosz), Jerzy Rogiewicz („Krew Boga”, reż. Bartosz Konopka), Smolik („Nina”, reż. Olga Chajdas) oraz Daniel Bloom („Słodki koniec dnia”, reż. Jacek Borcuch).

Jury w składzie Sonia Bohosiewicz, Bartosz Chajdecki, Misia Furtak, Magdalena Grzebałkowska, Tomasz Lach – przewodniczący, Wojciech Mazolewski i Jan Kanty Pawluśkiewicz przyznało Grand Prix Komeda 2019 oraz 30 tys. zł Marcinowi Stańczykowi za muzykę do filmu ,,Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reż. Borysa Lankosza. Nagrodę za całokształt Twórczości otrzymał Jan A.P. Kaczmarek. Nagroda Publiczności, decyzją widzów powędrowała do twórców filmu ,,Powrót” – reżyserki Magdaleny Łazarkiewicz i kompozytora Antoniego Komasy-Łazarkiewicza. Natomiast nagrodę im. Wojciecha Jerzego Hasa dla Młodego Artysty, której pomysłodawczynią była Wanda Ziembicka-Has, otrzymał Bartosz Konopka, reżyser, który na festiwalu pokazał przedproemierowo swój najnowszy film – ,,Krew Boga”. Galę uświetnił koncert L.U.C. and Rebel Babel Film Orchestra.

Film Kobro / Strzemiński powstał w koprodukcji z Instytutem Adama Mickiewicza, łódzkim muzeum MS2 i towarzyszył wystawie K.Kobro i W. Strzemińskiego w Centre Pompidou w Paryżu. Następnie, wraz z wystawą, objechał Europę, aktualnie jest w Hadze. Obraz był też z sukcesem pokazywany na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, odbywającym się w maju w różnych miastach Europy Środkowej.

Niestety nie był jeszcze wyświetlany w Łodzi.

Jak wskazuje tytuł filmu, przedstawione wydarzenia nie są rzeczywistością, ale tworzą historię łódzkiej najsłynniejszej artystycznej pary międzywojnia. Występują Łukasz Simlat i Agata Buzek, którzy wcielają się nie tylko w tytułowe role, grają również postaci, których artyści nigdy nie spotkali, jak np. Włodzimierza Lenina i Fanny Kaplan, która targnęła się na jego życie, czy twórcę broni chemicznej, laureata Nagrody Nobla – Fritza Habera.

tekst i zdjęcia: Dom Kultury w Łęczycy

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto