Medale i rekordy życiowe łęczycan na Halowych Mistrzostwach Polski w Rzeszowie

Joanna Kaźmierczak
- Jako Prezes Klubu i jednocześnie jeden z trenerów jestem z nich bardzo dumny. Jestem przekonany, że najlepsi już w tym sezonie mają szansę przy systematycznej pracy wystąpić w reprezentacji Polski - powiedział Mirosław Andrysiak, prezes MKLA Łęczyca. MKLA Łęczyca
Niezwykle udany przebieg miały dla zawodników MKLA Łęczyca odbywające się w Rzeszowie Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Najwyższą pozycję w zespole zajął Sebastian Antosiak. Utalentowany łęczycki skoczek poprawił rekord życiowy (2.01 m) i po pasjonującej walce zdobył srebrny medal w roczniku U-18.

W rywalizacji U-20 bez kompleksów do rywalizacji włączył się Mikołaj Szczęsny. Tutaj także losy medali ważyły się do samego końca konkursu. Ostatecznie zawodnik zdobył brązowy medal z wynikiem 2.10 m. Podkreślić należy fakt, że obaj przeszli do wyższych kategorii wiekowych i byli najmłodszymi uczestnikami tych zmagań.

Bardzo odważnie poczynał sobie startujący w biegu na 60 m przez płotki U-18 Hubert Woźniak, który przeszedł eliminację z najlepszym czasem (8.20 s), i postawił się od razu w gronie pretendentów do medali. W finale na skutek lekkiej kolizji z faworytem biegu uzyskał trochę gorszy rezultat (8.27 s) i ostatecznie zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal.

W siedmioboju U-18 bardzo dobry rekord życiowy (4135 pkt) ustanowił Jakub Nawrocki. Rezultat ten dał mu szóstą lokatę. W rywalizacji U-20 Eryk Sewiło zajął dziewiątą pozycję (3.610 pkt).

Jakub Grabski zajął ósme miejsce w biegu na 400 m i przypieczętował rywalizację "życiówką" (49.60 s). To bardzo dobry prognostyk przed sezonem letnim gdyż zawodnik MKLA specjalizuje się w biegu na 400 m przez płotki i jest w tej konkurencji członkiem kadry narodowej. W skoku o tyczce waleczny rekordzista Okręgu Łódzkiego U-18 Filip Dudka z wynikiem 3.95 m zajął szóstą pozycję co dla ambitnego zawodnika jest rezultatem zdecydowanie poniżej jego oczekiwań. Jedenaste miejsce w tej konkurencji zajął Filip Bartczak,dwunastą Szymon Pawłowski. Obaj zaliczyli 3.20 m.

Bliska poprawienia rekordu życiowego rywalizacji dziewcząt U-18 była Natalia Bieniak. Ostatecznie łęczycka tyczkarka z wynikiem 2..80 m zajęła szesnastą pozycję. Wszyscy tyczkarze także przeszli do starszego rocznika i w przyszłym roku mają bardzo realne szanse na poprawianie swoich pozycji. Dzielnie poczynał sobie biegający na 60 m przez płotki U-20 Dominik Bauer. Podopieczny trenera Roberta Kubiaka czyni systematyczne postępy co poskutkowało w tym roku awansem do finału B w którym nasz reprezentant zajął siódmą lokatę (8.57 s). Dobrze poradziła sobie także debiutująca w tak ważnej imprezie Oliwia Kępska która w pchnięciu kulą U-18 zajęła z wynikiem (11.33 m) trzynastą pozycję.

- To były pełne emocji i walki bez kompleksów Mistrzostwa Polski. Zawodnicy MKLA zaprezentowali skuteczność startową na najwyższym poziomie. Jako Prezes Klubu i jednocześnie jeden z trenerów jestem z nich bardzo dumny. Jestem przekonany, że najlepsi już w tym sezonie mają szansę przy systematycznej pracy wystąpić w reprezentacji Polski - powiedział Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - Chciałbym przy okazji w imieniu naszej młodzieży serdecznie podziękować wszystkim przyjaciołom klubu za pomoc w trudnych chwilach. Nasz udział bez waszego wsparcia w tej imprezie byłby niemożliwy. Z niecierpliwością czekamy na lepsze czasy, kiedy wzorem lat ubiegłych będziemy mogli się spotkać i klub oficjalnie będzie mógł wyrazić wdzięczność za wielkie serce które nam okazaliście.