Mistrzostwa Polski Masters. Sukcesy łęczyckich seniorów

Joanna Kaźmierczak
Piękny przykład sportowej postawy dali na 30 Mistrzostwach Polski Masters reprezentanci MKLA Łęczyca. W roczniku 60+ trzykrotnie na podium stawał Waldemar Pietrzak. Zwyciężył w biegu na 200 m (26.67 s) i 400 m (60.97 s). W rywalizacji sprinterów na 60 m zajął z wynikiem (8.32 s) drugie miejsce.

Sukcesy łęczyckich lekkoatletów

To kolejne medale w bogatej kolekcji emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego, a także byłego dyrektora gimnazjum w Krośniewicach. Największym osiągnięciem Pana Waldemara jest tytuł Mistrza Europy w biegu rozstawnym 4 x 200 m i halowy rekord Polski w biegu na 400 m w kategorii M55.

Dzielnie asystował mu debiutujący w zawodach Mastersów Czesław Chwieduk, który w pchnięciu kulą rocznika +65 uplasował się z wynikiem 10.64 m na piątej pozycji.

Pan Czesław to doświadczony wychowanek Górnika Łęczyca, długoletni rekordzista naszego miasta w pchnięciu kulą 7 kg. Warto podkreślić że jego rekordowe osiągnięcie udało się poprawić dopiero medaliście Mistrzostw Świata w rzucie dyskiem Robertowi Urbankowi.