MKLA Łęczyca: Brąz Jakuba Grabskiego

Wielki sukces odniósł podczas odbywających się w Tarnowie Mistrzostw Polski Młodzików Jakub Grabski. Podopieczny trenera Łukasza Kwapkowskiego po kolejnym świetnym biegu w tym sezonie zdobył brązowy medal w biegu na 600 metrów. Wynikiem 1.26.51 poprawił o ponad sekundę własny rekord Łęczycy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że to pierwszy medal Mistrzostw Polski zawodnika MKLA w biegu średnim.

Dobrze zaprezentowała się w skoku o tyczce Kalina Koperska, która z wynikiem 2.60 m zajęła piętnaste miejsce w skoku o tyczce. To jej drugi rezultat w tym sezonie. Poniżej swoich możliwości wypadł jeden z kandydatów do medalu w biegu na 110 metrów przez płotki Michał Jercha. Reprezentant Łęczycy popełnił błąd podczas dobiegu i z czasem (16.90 s) ukończył zmagania na szesnastej pozycji.

Katarzyna Różańska z rezultatem (10.09 m) zajęła trzynastą pozycję.

tekst i zdjęcia: MKLA Łęczyca