MKLA Łęczyca: Grad medali w Mistrzostwach Województwa w Bełchatowie

Wysoką formą popisali się startujący w mistrzostwach Województwa Juniorów i Juniorów Młodszych Lekkoatleci MKLA Łęczyca. Trzynastoosobowa reprezentacja zdobyła dwanaście medali. Niezawodna Ewa Różańska tradycyjnie zdobyła dwa tytuły mistrzowskie, w rzucie młotem (57.90 m) i pchnięciu kulą 4 kg (14.82 m).

Dużą niespodziankę sprawił debiutujący na dystansie 400 m przez płotki Mateusz Grabski. Zwyciężył w czasie (58.03 s) przed kolegą klubowym Bartoszem Suboczem (58.39 s). Maciej Wawrzyniak był najlepszy w pchnięciu kulą 6 kg (14.46 m), a Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż U-18 (181 cm). Drugie miejsce z nowym rekordem życiowym w rzucie dyskiem zajęła Julia Kołdrzak (36.91 m), Bartosz Żemigała zajął tą samą pozycję w skoku o tyczce (3.50 m) i Jakub Florczak w biegu na 110 metrów przez płotki (14.27 s).

Na trzecich pozycjach plasowali się: Adrian Walczak pchnięcie kulą 5 kg (13.92 m), Kacper Dudkiewicz pchnięcie kulą 6 kg (12.25 m), rzut dyskiem (35.91 m). Gabriela Flejszman była szósta w pchnięciu kulą 3 kg (10.27 m) i siódma w rzucie dyskiem (26.38 m). Dominik Nowakowski uplasował się na piątej pozycji w trójskoku U-18 (12.77 m).

tekst i zdjęcia: MKLA Łęczyca