MKLA Łęczyca: Medale Wieloboistów-Mistrzostwa Województwa Młodzików

Mistrzostwami Województwa w pięcioboju rozpoczęli rywalizację po przerwie wakacyjnej młodzicy MKLA Łęczyca.Sebastian Antosiak zdobył srebrny medal z bardzo dobrym dorobkiem 2727 pkt.Najlepiej spisał się utalentowany lekkoatleta w skoku wzwyż gdzie wynikiem 181 cm umocnił się na pozycji lidera tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w roczniku 2006.Trzecie Miejsce zajął Hubert Woźniak 2378 pkt,czwarty był Mateusz Matusiak 2248 pkt,piąty Jakub Żelechowski 2040 pkt.

W rywalizacji dziewcząt tytuł vice-mistrzyni województwa zdobyła Natalia Bieniak 1809 pkt.Na trzeciej pozycji uplasowała się Oliwia Kępska 1658 pkt,czwarte miejsce zajęła Nikola Tomes 1632 pkt,piąte Natalia Krysiak 1249 pkt,szóste Nikola Pałczyńska 1225 pkt.

W skoku o tyczce chłopców srebrny medal przypadł Szymonowi Pawłowskiemu (2.72 m r.życiowy),trzecie miejsce zajął Filip Bartczak (2.32 m).

W Otwartych Mistrzostwach Warszawy wystartowali w dziesięcioboju zawodnicy rocznika U-18.Na dziewiątej pozycji z kwalifikacją do Mistrzostw Polski ukończył rywalizację Eryk Sewiło 4758 pkt.Bardzo dobrze radził sobie drugi z reprezentantów MKLA Mikołaj Szczęsny ale z przyczyn zdrowotnych musiał się wycofać z zawodów.Uzyskał jednak bardzo wartościowy wynik w skoku wzwyż 184 cm i w skoku w dal 598 cm.

Równolegle do Mistrzostw Województwa Młodzików w Aleksandrowie Łódzkim odbywał się mityng kwalifikacyjny juniorów i seniorów.

Wysoką formą popisali się sprinterzy.W biegu na 400 m Bartosz Subocz zajął trzecie miejsce z wynikiem (50.91 s),na piątej uplasował się Mateusz Grabski (51.26 s),szósty był Jakub Grabski (52.53 s).Wszyscy poprawili rekordy życiowe.Dominik Nowakowski ustanowił "życiówkę" w trójskoku (13.36 m),a Katarzyna Różańska w rzucie dyskiem (26.33 m).