MKLA Łęczyca: Ósemka na Mistrzostwa Polski Juniorów

Memoriał Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie był ostatnim sprawdzianem dla juniorów MKLA przed Mistrzostwami Polski. Zawodnicy dobrym występem potwierdzili swoją gotowość startową. W biegu na 110 metrów przez płotki U-20 zwyciężył Jakub Florczak (15.25 s).

W tej samej konkurencji U-18 na trzeciej pozycji uplasował się Dominik Bauer(16.02 s). Mateusz Grabski był pierwszy na 400 metrów przez płotki U-20 (56.39 s), trzecie miejsce zajął Bartosz Subocz (58.69 s). W rywalizacji U-18 trzecie miejsce zajął Jakub Grabski (57.88 s). Dobrze zaprezentowali się tyczkarze. Na drugiej pozycji zakończył rywalizację z najlepszym wynikiem sezonu Szymon Kłosiński (4.00 m), trzeci był Krystian Nowakowski (3.80 m), szósty Bartosz Żemigała 3.70m,siódmy filip Dudka (3.50 m).

W trójskoku kobiet druga była Martyna Tomes (10.87 m),Dominik Nowakowski zajął trzecie miejsce w konkursie mężczyzn (12.76 m).Oboje ustanowili najlepsze wyniki sezonu.

Ostatecznie kwalifikacje uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski które już w tym tygodniu odbędą się w Radomiu uzyskało ośmiu reprezentantów MKLA Łęczyca.To druga pod względem liczebności po Aleksandrowie Łódzkim reprezentacja Województwa Łódzkiego.