MKLA Łęczyca: Rekord Okręgu Sebastiana Antosiaka

Joanna Kaźmierczak
Świetnie spisali się startujący w Halowym Mityngu Kwalifikacyjnym zawodnicy MKLA Łęczyca. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Sebastian Antosiak który wynikiem 192 cm poprawił rekord Okręgu Łódzkiego U-16 w skoku wzwyż. Zajął także z nowym rekordem życiowym (9.11 s) pierwsze miejsce w biegu na 60 m przez płotki. W obydwu konkurencjach jest aktualnie liderem tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Sukcesy młodych lekkoatletów

W tej samej konkurencji U-18 zwyciężył Hubert Wożniak (8.77 s),trzeci był Dominik Bauer (8.89 s),czwarty Mikołaj Szczęsny(9.12 s).Jakub Florczak zajął drugie miejsce w roczniku U-20 (8.54 s),trzecie Adam Jaśkiewicz (8.81 s), czwarte Eryk Sewiło (9.72 s).Trzecie miejsce U-18 zajęła Natalia Bieniak (9.93 s).Wszyscy ustanowili rekordy życiowe.

Wysoką formą popisali się sprinterzy poprawiając życiowe osiągnięcia na wszystkich dystansach. Bartosz Subocz zajął drugie miejsce w biegu na 300 m (37.26 s),na 200 m uzyskał 23.91 s),Mateusz Grabski 300 m (37.83 s),200 m (24.05 s),Jakub Grabski 300 m (37.99 s),200 m (24.22 s).

Wartościowy wynik (6.29 s) uzyskał w skoku w dal Dominik Nowakowski. W skoku wzwyż Mikołaj Szczęsny rezultatem 192 cm wskoczył na trzecie miejsce tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki U-18.

Kolejny bardzo dobry start zawodników MKLA Łęczyca. Wszyscy uczestnicy poprawili rekordy życiowe.