MKLA Łęczyca: Rekord Polski Sebastiana Antosiaka

Joanna Kaźmierczak
Sebastian Antosiak zwyciężył także ze świetnym rekordem życiowym (2.00 m) w konkursie skoku wzwyż. MKLA Łęczyca
Rekord Polski Młodzików w wieloskoku wynikiem 12.91 m ustanowił podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U-16 Sebastian Antosiak. Zwyciężył także ze świetnym rekordem życiowym (2.00 m) w konkursie skoku wzwyż.

Złoty medal dla MKLA Łęczyca zdobył w skoku o tyczce Filip Dudka (3,80 m). Mistrzynią w rzucie dyskiem z rekordem życiowym została Oliwia Kępska (31.29 m). Zajęła także trzecie miejsce w pchnięciu kulą (9.33 m).Dwa srebrne medale medale padły łupem Michała Boczkowskiego. Był drugi w skoku wzwyż (180 cm) i wieloskoku (11.87 m).

Wiktor Buchmiller stanął na drugim stopniu podium w skoku w dal (5.55 m). Był także czwarty w wieloskoku (10.91 m). Oba uzyskane rezultaty są jego rekordami życiowymi.

- Bardzo dobrze spisywali się także pozostali zawodnicy. Poprawiali rekordy życiowe, które dawały im wysokie lokaty i zdobywali cenne punkty dla zespołu - powiedział Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca.