MKLA Łęczyca. Rekordy na Mistrzostwach Polski U-18

Bardzo dobrze wypadli na odbywających się w Radomiu Mistrzostwach Polski U-18 zawodnicy MKLA Łęczyca. Szczególnie udane były dla biegającego na 400 metrów przez płotki Jakuba Grabskiego.

Utalentowany płotkarz w eliminacjach ustanowił rekord życiowy (56.20 s) i z szóstym wynikiem awansował do finału.W biegu finałowym pobiegł o ponad sekundę szybciej (55.00 s) i wynikiem tym zajął siódmą lokatę. Na dziewiątej pozycji ukończył rywalizację w skoku o tyczce Bartosz Żemigała (3.80 m),jedenasty był Mikołaj Szczęsny (2.80 m).Obaj ustanowili rekordy życiowe.

Mikołaj Szczęsny wystartował także w skoku wzwyż gdzie z wynikiem 180 cm zajął piętnaste miejsce. Bardzo dobrze radził sobie w dziesięcioboju Eryk Sewiło. Najlepiej wypadł w biegu na 1500 metrów (4.42 min) pierwsze miejsce oraz w skoku o tyczce (3.40 m) czwarte miejsce. W końcowej klasyfikacji z nową życiówką (4760 punktów) zajął 14 miejsce.

To był bardzo udany start młodych lekkoatletów. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe na najważniejszej imprezie sezonu wykazując duża odporność psychiczną i skuteczność startową.