MKLA Łęczyca: Rekordy w Płocku i spotkanie z Robertem Wolskim (ZDJĘCIA)

Wysoką formę po zgrupowaniach wakacyjnych zaprezentowali lekkoatleci MKLA Łęczyca w I Memoriale Marka Zarychty w Płocku.

W biegu na 400 metrów przez płotki U-18 zwyciężył Jakub Grabski (57.41 s). W zmaganiach płotkarzy U-20 czwarte miejsce zajął Mateusz Grabski (57.64 s), piąty był Bartosz Subocz (58.05 s). Wszyscy poprawili rekordy życiowe.

Na dystansie 110 metrów przez płotki U-18 na drugiej pozycji uplasował się Dominik Bauer (16.27 s), w starszej grupie U-20 na tej samej pozycji ukończył bieg Adam Jaśkiewicz (16.84 s r.życiowy). Trzecie miejsce w skoku w dal zajął Dominik Nowakowski (6.05 m), czwarty był Mikołaj Szczęsny (5.73 m r.życiowy). W pchnięciu kulą 3 kg dziewcząt U-18 drugą lokatę zajęła Katarzyna Różańska (11.10 m), pierwszy w konkursie kuli U-16 był Krzysztof Lewiński (10.14 m), a w rywalizacji seniorów na drugiej pozycji ukończył zawody Maciej Wawrzyniak (12.47 m).

Do sympatycznego spotkania pokoleń doszło w konkursie skoku wzwyż. Obok młodych zawodników wystąpił wychowanek MKLA, olimpijczyk z Aten Robert Wolski.

Aktualny Mistrz Świata Weteranów U-35 popisał się bardzo dobrą formą zajmując trzecie miejsce z wynikiem 2.06 m. Zwyciężył aktualny mistrz Polski Norbert Kobielski

Z najlepszym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki 2.28 m. Z Łęczycan najlepszy był Mikołaj Szczęsny 181 cm i Hubert Woźniak 171 cm r.życiowy.

Pozostałe wyniki: skok wzwyż - Szymon Pawłowski, 161 cm (r.życiowy), Szymon Matusiak 161 cm; rzut oszczepem - Marta Budner, 24.44 m, 2 m-ce; skok w dal - Eryk Sewiło, 5.23 m, r.życiowy; 110 ppł U-18 - Eryk Sewiło, 17.19 s, r.życiowy.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe