MKLA Łęczyca: Sebastian Antosiak mistrzem Polski w pięcioboju! ZDJĘCIA

Joanna Kaźmierczak
Utalentowany młody reprezentant MKLA Łęczyca pomimo ulewnego deszczu i porwistego wiatru ustanowił rekord Okręgu Łódzkiego (3058 pkt). fot. MKLA Łęczyca
Podczas odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski w Wielobojach złoty medal w pięcioboju U-16 zdobył Sebastian Antosiak. Utalentowany młody reprezentant MKLA Łęczyca pomimo ulewnego deszczu i porwistego wiatru ustanowił rekord Okręgu Łódzkiego (3058 pkt), na drugiej pozycji uplasował się Szymon Kosmowski UKS Jedynka Łowicz (3035 pkt), trzeci był Jakub Zachara Juwenia Głuchołazy (3023 pkt).

Rywalizacja o złoty medal rozgrywała się między czterema zawodnikami, a rozstrzygnięcie zapadło podczas ostatniej konkurencji, biegu na 1000 m który Łęczycanin ukończył na drugim miejscu (3.03.85 min) przesuwając się z drugiej na pierwszą pozycję. Zgodnie z oczekiwaniami z bardzo dużą przewagą zwyciężył w skoku wzwyż (195 cm) oraz w pchnięciu kulą (10.60 m). W skoku w dal uzyskał (5.54 m), a w biegu na 110 metrów przez płotki (16.65 s).

Dzielnie sekundowali mu w zmaganiach pozostali reprezentanci MKLA. Michał Boczkowski zajął ósmą pozycję (2200 pkt).To aktualnie drugi rezultat w Polsce w roczniku U-15.Jedenasty był

Filip Dudka (2017 pkt),dwunasty Wiktor Buchmiller (2008 pkt).Cała trójka ustanowiła rekordy życiowe. Warto podkreślić że Sebastian jako pierwszy zawodnik w historii łęczyckiej lekkiej atletyki zdobył złoty medal w wieloboju.