MKLA Łęczyca wrócił z mistrzostw z medalami

Katarzyna Sulima
Zawodnicy MKLA Łęczyca zaliczyli udany start na Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego. Warto podkreślić, że najlepszym zawodnikiem według tabel wielobojowych został były zawodnik MKLA, Robert Urbanek.

W pierwszym dniu zawodów świetnie wypadli Paulina Różańska, zdobywając brązowy medal w pchnięciu kulą (9.60m)oraz Mateusz Lewandowski, zyskując na 400 m 53.78 s. i zajmując również trzecią pozycję.
Z medalami wrócili też płotkarze startujący w kategorii juniorów młodszych. Bartosz Tuszyński zajął pierwsze miejsce, a drugie Mateusz Skarbek.

W drugim dniu zmierzyli się młodzicy. Tu świetnie spisała się Ewa Różańska, która uzyskała najlepsze wyniki w rzucie dyskiem (34.24 m) oraz pchnięciu kulą (10.83m).

Bezkonkurencyjni byli też skoczkowie wzwyż: Łukasz Karwacki, Alan Brzeziński oraz Krystian Kaźmierczak, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Konkurs dziewcząt wygrała Katarzyna Mrozińska, a Paulina Sieradzka była trzecia. Marceli Woźniak zwyciężył w biegu 110 m.ppł, w rzucie oszczepem był trzeci.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny