18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Młodzicy MKLA Łęczyca wywalczyli II miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Justyna Szymańska
Katarzyna Karwowska z MKLA Łęczyca (w środku) zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski Młodzików fot. archiwum MKLA Łęczyca
Młodzicy Miejskiego Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki z Łęczycy wzięli udział w mistrzostwach makroregionu centralnego młodzików, które odbyły się w Kielcach.

Zawody były jednocześnie eliminacjami do Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, nieoficjalnych Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w Toruniu.

- Najlepsza zawodniczką zespołu została Katarzyna Karwowska, która wynikiem 30.55 m zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem i wywalczyła bezpośredni awans do Mistrzostw Polski - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - Bardzo dobrze spisali się też chłopcy w biegu na 300 metrów przez płotki. Adam Sobiński zajął drugie miejsce z wynikiem 41.11 s, a Adam Zachwieja był czwarty (41.84 s). Obaj poprawili rekordy życiowe. Adam Sobiński awansował bezpośrednio do Mistrzostw Polski, a jego kolega zakwalifikował się uzyskanym wynikiem - dodaje trener.

Trzecie miejsce na 110 m p. pł wywalczył Konrad Góralski (15.98 s). - W finale popełnił kilka błędów technicznych - mówi Mirosław Andrysiak. - W eliminacjach poprawił rekord życiowy, 15.66 s, i będzie naszym czwartym reprezentantem na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Szansę na udział w zawodach mają jeszcze skoczkowie wzwyż: Marcin Chodkowski, Sebastian Góra i Piotr Bednarek. - Minimum jakie muszą uzyskać wynosi 179 cm - mówi Mirosław Andrysiak.

Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Jakub Kalenik (40.27 m i rekord życiowy), a brązowy w rzucie dyskiem Łukasz Zduńczyk (41.15 m i rekord życiowy) i Paula Przybylak w biegu na 300 m p. pł (56.35 s).

Piąta w biegu na 110 m p. pł była Magdalena Grzyb (17.17 s), siódma Paula Przybylak, a ósma Elżbieta Kalaczyńska.

W biegu na 110 m p.pł piąte miejsce z rekordem życiowym wywalczył Adam Zachwieja (16.89 s), ósmy, też z rekordem życiowym, był Piotr Bednarek (18.08 s). Drużynowo młodzicy z Łęczycy, na ponad trzydzieści zespołów, zajęli drugie miejsce. - Od samego początku zespół stawał na podium - mówi Mirosław Andrysiak. - Udało nam się utrzymać poziom, choć indywidualnie mogło być jeszcze lepiej. Zawodnicy muszą nauczyć się przede wszystkim tzw. skuteczności startowej, czyli uzyskiwania najlepszych wyników na ważnych zawodach.

W Łodzi wystartowała 9-osobowa grupa juniorów. Maciej Kiendzierski po raz kolejny poprawił swój własny rekord Łęczycy w skoku o tyczce z 3.00 do 320 cm. - W bardzo dobrej formie znajduje się Marek Szymański - mówi Mirosław Andrysiak. - W biegu na 400 metrów przez płotki uzyskał czas 55.80 s.

Dobry wyniki uzyskali też: Kacper Urbański na 110 m p.pł (15.13 s), a w skoku wzwyż Maciej Kiendzierski (180 cm) Ewelina Kominiak (160 cm), Cezary Baranowski (175 cm), Piotr Cieślak (170 cm) i Paulina Stasiak (145 cm).