Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na pomoc zwierzętom z Ukrainy. Łęczycanie zbierają karmę i potrzebne rzeczy

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Zbiórka odbywa się w budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy (ul. Zachodnia 8) od poniedziałku do piątku w godzinach 12-17.
Zbiórka odbywa się w budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy (ul. Zachodnia 8) od poniedziałku do piątku w godzinach 12-17. Zwierzoloby Łęczyca
Grupa "Zwierzoluby Łęczyca" prowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt z Ukrainy i zachęca do wsparcia akcji. Potrzebne są koce, podkłady higieniczne czy legowiska.

Zwierzęta z pogrążonej w wojnie Ukrainy też cierpią. Wiele z nich dało się sprowadzić do Polski. Grupa "Zwierzoluby Łęczyca" prowadzi obecnie zbiórkę potrzebnych rzeczy dla zwierząt przebywających w fundacji dla szczeniąt Judyta w miejscowości Nowy Białynin (pow. sochaczewski). Pierwsza tura zebranych artykułów przez łęczycan trafiła już do fundacji. W ośrodku przebywa około 100 psów. Więcej na temat fundacji - TUTAJ Zbiórka łęczycan odbywa się pod patronatem Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

Zbiórka odbywa się w budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy (ul. Zachodnia 8) od poniedziałku do piątku w godzinach 12-17.

Potrzebne są m.in.: karma dla psów i kotów (sucha i mokra), miski każdej wielkości, pokłady higieniczne, kocyki, legowiska w różnych rozmiarach, kuwety i żwirek dla kotów. Mile widziane również suplementy, środki na pasożyty, szelki, smycze, transportery dla kotów, a także artykuły higieniczne.

- Jako założyciel grupy "Zwierzoluby Łęczyca" chciałam wszystkim bardzo podziękować. Dyrektorom szkół, nauczycielom, dzieciom, rodzicom, młodzieży oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję i są wrażliwi na krzywdę drugiej istoty. Dziękuję w imieniu naszej grupy pani prezes Katarzynie Śliwie-Łobacz, konsultantce społecznej w Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane - mówi nam Agnieszka Gierowska, administratorka grupy "Zwierzoluby Łęczyca".

Do tej pory zbiórkę wsparły m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, Mastervet, placówki oświatowe: Przedszkole nr 1 w Łęczycy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łęczycy, SP nr 3 w Łęczycy, SP w Parzęczewie, SP w Topoli Królewskiej, ZS im. J. Grodzkiej w Łęczycy, I Liceum ogólnokształcące w Łęczycy, a także osoby prywatne.

Zbiórka karmy oraz akcesoriów trwa również w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto