Od jutra cmentarze zostają zamknięte. Są też wytyczne dla administracji i seniorów

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami na konferencji poruszono temat cmentarzy, a także administracji publicznej. Premier zaapelował również do seniorów. Cmentarze zostają zamknięte.
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami na konferencji poruszono temat cmentarzy, a także administracji publicznej. Premier zaapelował również do seniorów. Cmentarze zostają zamknięte. Kancelaria Premiera/Daniel Sibiak/Urząd Wojewódzki w Łodzi
Udostępnij:
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami na konferencji poruszono temat cmentarzy, a także administracji publicznej. Premier zaapelował również do seniorów. Cmentarze zostają zamknięte.

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego 30 października

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami na konferencji poruszono temat cmentarzy, a także pracy biur czy też innych zagadnień, które rząd postanowił wyregulować, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dzisiaj, 30 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 21 629 zakażeniach

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego . Jak zapowiedział  premier Mateusz Morawiecki informacje dotyczące 1 listopada, a także pracy biurowej i innych dziedzin, które rząd chce dodatkowo uregulować, zostaną przekazane społeczeństwu jutro, 30 października.

Sytuacja wygląda tragicznie,rząd jednak zamknie cmentarze? K...

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zarówno dzień poprzedzający Wszystkich Świętych, sam Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki - cmentarze będą zamknięte.

Tradycja jest mniej ważna niż życie. Dlatego proszę się powstrzymać od wyjazdów za miasto, ponieważ cmentarze mają być zamknięte- apelował Morawiecki.

Premier zwrócił się także do seniorów.

Nasz apel przyjmuje formę alarmu, żeby seniorzy pozostali w domu- dodał Mateusz Morawiecki.

W temacie administracji publicznej, jak zaapelował premier każdy kto może od poniedziałku ma pracować zdalnie. Apel ten skierowany jest także do przedsiębiorców, że jeśli mogą mają pracować zdalnie.

Co z kościołami?

Limit liczby osób na metr kwadratowy. Takie ograniczenie obowiązuje w kościele. Jak skomentował premier Mateusz Morawiecki, miejsca gdzie określono wysoki lub bardzo wysoki poziom ryzyka ograniczenia zostały wdrożone. W kościele na chwilę obecną nie przewiduje się większych obostrzeń.

Konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzeja Horbana.

Sytuacja epidemiologiczna w kraju

Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Z powodu koronawirusa zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób.

Koronawirus. Sytuacja w województwie łódzkim

W województwie łódzkim jest 1595 kolejnych zakażeń koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Sytuacja w powiecie wieluńskim

Kolejny zgon i potwierdzone przypadki zachorowań.

produkty antywirusowe - oferta naszego sklepu medica365.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Materiał oryginalny: Od jutra cmentarze zostają zamknięte. Są też wytyczne dla administracji i seniorów - Działoszyn Nasze Miasto

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

R
Realista

W powiecie wieluńskim rządzi koalicja PiS-WZW a w radzie miejskiej PiS - PG. Pan Premier w wystąpieniu wyraża szczególną troskę o seniorów i ich bezpieczeństwo. Niech więc elity miasta Wielunia i powiatu jeśli nie chcą uszanować ludzi niech szanują słowa własnego premiera. Niech nikt nie krzywdzi ludzi starszych, niech mają zapewnione bezpieczeństwo w własnych domach. Niech nikt ich nie poniża i nie upokarza. A administracja i urzędnicy wieluńskich instytucji bez względu w jakiej formie pracują mają obowiązek dbać o seniorów, poważnie traktować ich problemy i udzielać pomocy. Nie wolno tego lekceważyć- nie w obecnym czasie. Seniorzy mają prawo do bezpieczeństwa i Wy Państwo z PiS i wasi alianci macie obowiązek to zapewnić. Proszę uszanować słowa Prezesa Rady Ministrów i nie dyskutować tylko działać.

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie