Ostatni sprawdzian łęczyckich lekkoatletów przed Mistrzostwami Polski (ZDJĘCIA)

Odbywające się w Łodzi Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików były ostatnią szansą uzyskania minimów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Polski dla zawodników U-16 i U-18.W zawodach wystartowały kluby województwa Łódzkiego i Świętokrzyskiego.

Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem MKLA Łęczyca był Sebastian Antosiak.Młody lekkoatleta zwyciężył w skoku wzwyż z najlepszym wynikiem w Polsce w roczniku 2006 (183 cm) i w wieloskoku (11.83 m). Filip Dudka wygrał konkurs skoku o tyczce (3.40 m). W rzucie oszczepem zajął trzecie miejsce (37.77 m).

Hubert Woźniak przebiegł najszybciej 110 metrów przez płotki (17.27 s), w skoku wzwyż uplasował się na trzeciej poizycji (165 cm). Jakub Żelechowski zdobył srebrny medal w skoku o tyczce (3.00 m), oraz w biegu na 110 metrów przez płotki (17.99 s). Nikola Tomes w rzucie oszczepem także zajęła drugie miejsce (25.72 m).

Nikola Pałczyńska - 19.44 m

Równolegle z zawodami dla młodzików odbywał się mityng juniorów młodszych (U-16).W skoku o tyczce pierwsze miejsce zajął Bartosz Żemigała (3.70 m),na trzeciej pozycji uplasował się Eryk Sewiło (3.20 m). Mikołaj Szczęsny zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż 175 cm i w skoku w dal (5.67 m).Jakub Grabski ustanowił rekord życiowy w biegu na 100 metrów (11.66 s),na 400 m uzyskał (53.82 s).

Zawody w Łodzi wyłoniły ostateczny skład na Mistrzostwa Polski U-18, które odbędą się w Radomiu. Reprezentacja MKLA Łęczyca: