bell
Rafał Wilk będzie miał w Tokio jeszcze dwie szanse na olimpijski medal
Rafał Wilk będzie miał w Tokio jeszcze dwie szanse na olimpijski medal Facebook Rafała Wilka
Rafał Wilk w jeździe na czas w konkurencji handbike, w kategorii H4 na torze Fuji Speedway zajął czwarte miejsce z czasem 40 minut 9 sekund 78 setnych. Do podium stracił nieco ponad 10 sekund, a do zwycięzcy, zawodnika Holandii, ponad 2 minuty i 40 sekund. W środę nasz reprezentant wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego, a w czwartek w sztafecie.

Rafał Wilk walczył do końca o jak najlepszy czas na torze Fuji Speedway. Zakończył rywalizację na najbardziej nielubianym przez wszystkich sportowców czwartym miejscu. Od początku w kategorii H4 dyktował tempo Holender Jetze Plat. Srebro i brąz dla reprezentantów Austrii. Drugie miejsce zajął Thomas Fruehwirth (+1:01.69), a trzecie Alexander Gritsch (+2:30.01).

Jak wypadli inni nasi reprezentanci w konkurencji handbike? Krystian Giera uzyskał czas 42 minuty 10 sekund 59 setnych i zajął siódmą lokatę. Rafał Szumiec zajął siódme dziewiąte miejsce. Trasę w kategorii H3 przejechał w czasie 45 minut 26 sekund i 77 setnych. Do podium stracił ponad półtorej minuty.
Brąz w jeździe na czas w kategorii H3 wywalczyła Renata Kałuża. Polka pokonała trasę w czasie 33 minut 50 sekund i 52 setnych.

Srebrny medal w pchnięciu kulą zdobyła w kategorii F34 Lucyna Kornobys. Polka uzyskała wynik 8,60 metra i przegrała tylko z Chinką Lijuan Zoo, która pobiła rekord świata (9,19).