Pięć medali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Bardzo dobrze wypadli reprezentanci MKLA podczas odbywających się w Łodzi Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików. W zawodach wzięli udział młodzi lekkoatleci z województwa Łódzkiego i Świętokrzyskiego.

Miały one bardzo wysoką rangę, gdyż były jedną z ostatnich szans kwalifikacji na Mistrzostwa Polski, które już za dwa tygodnie odbędą się w Tarnowie. Najlepiej z zawodników MKLA wypadł złoty medalista w biegu na 600 m Jakub Grabski. W zwycięskim biegu uzyskał świetny rezultat (1.27.87 min) poprawiając rekord Łęczycy na tym dystansie. Drugi złoty medal zdobył w biegu na 110 m przez płotki Dominik Bauer (17.07 s). Obaj zawodnicy trenują pod okiem trenera Łukasza Kwapkowskiego.

Srebrny medal na tym dystansie zdobył Michał Jercha, czwarte miejsce zajął Mikołaj Szczęsny (18.73 s), piąty był Szymon Matusiak (19.15 s). Srebrny medal w skoku o tyczce wywalczyła z nowym rekordem życiowym Kalina Koperska (2.62 m). Na tej samej pozycji uplasowała się w pchnięciu kulą Katarzyna Różańska (9.82 m). W skoku wzwyż Szymon Matusiak zajął czwarte miejsce (164 cm), Mikołaj Szczęsny był siódmy (155 cm). Obaj poprawili rekordy życiowe.

W finale rzutu dyskiem na szóstej pozycji uplasował się Alan Grzelak (34.11 m), na siódmej Szymon Ciechomski (33.57 m). Szymon Ciechomski wypadł także dobrze w pchnięciu kulą, gdzie z rekordem życiowym (10.53 m) zajął piąte miejsce.