Rada Miejska w Piątku przyjęła budżet na 2022 rok. Uchwałę podjęto jednogłośnie

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Najdroższą inwestycją będzie budowa pasywnego budynku przedszkola w Piątku. Inwestycja wyniesie 3 mln 725 tys. 180,31 zł.
Najdroższą inwestycją będzie budowa pasywnego budynku przedszkola w Piątku. Inwestycja wyniesie 3 mln 725 tys. 180,31 zł. J. Kaźmierczak
Udostępnij:
W minionym tygodniu Rada Miejska w Piątku uchwaliła budżet na 2022 rok. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

Dochody gminy Piątek w 2022 roku wyniosą 31,8 mln zł. Zaplanowane wydatki zamkną się w kwocie 34,2 mln zł. Podjęta uchwała zakłada deficyt budżetu w wysokości 2,4 mln zł, który w całości zostanie pokryty przychodami z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych oraz pożyczek i kredytów długoterminowych.

Jakie inwestycje zaplanowano w gminie Piątek?

Najdroższą inwestycją będzie budowa pasywnego budynku przedszkola w Piątku. Inwestycja wyniesie 3 mln 725 tys. 180,31 zł. Na termomodernizację budynków użyteczności publicznej miasto przeznaczy ponad milion złotych. Na odbudowę budynku mieszkalnego przy ulicy Pokrzywnej w Piątku miasto przeznaczyło 600 tys. zł.

Wśród zaplanowanych na rok 2022 inwestycji znalazły się także: budowa sieci wodociągowej przy terenach inwestycyjnych za 450 tysięcy złotych, budowa studni głębinowej na terenie SUW w Pokrzywnicy (koszt 313 tys. 650 zł) oraz renowacja studni głębinowej na terenie SUW w Piątku (250 tys. zł).

Za 80 tysięcy złotych gmina zrealizuje program przydomowych oczyszczalni ścieków. Przebudowane zostaną także oczyszczalnie w Goślubiu Osadzie (koszt: 680 tys. 801 zł). Za ponad 570 tys. zł samorząd kupi ciągnik, beczkę asenizacyjną i przyczepę. Gmina planuje także zakup samochodu dla OSP Piątek za 350 tys. zł. Na budowę kanalizacji w Piątku miasto przeznaczy 300 tys. zł.

Inwestycje z pozyskanych dotacji

W tym roku zaplanowano również inwestycje, które będą realizowane ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Najdroższą inwestycją z funduszy zewnętrznych będzie modernizacja stadionu miejskiego wraz z rozbudową kompleksu sportowego Orlik. Miasto wyda na to 1,5 mln zł. Ponadto przy ośrodku zdrowia w Piątku powstanie winda za 350 tys. zł. Na rewitalizację parku miejskiego przeznaczono 300 tys. zł. Za zakup lekkiego samochodu dla OSP w celu dowozu mieszkańców na szczepienia trzeba będzie zapłacić 350 zł. Miasto otrzymało także pieniądze na likwidacje barier architektonicznych w Szkole Podstawowej w Piątku i Urzędzie Miejskim w Piątku (150 tys. zł). Na zakup sprzętu i modernizację siłowni w celach rehabilitacyjnych miasto otrzymało 150 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie