Rekord Marka Szymańskiego z Łęczycy. Na mityngu kwalifikacyjnym w Kutnie wystartowało 20 zawodników

Mateusz Lipiński
MKLA Łęczyca
W Kutnie odbył się mityng kwalifikacyjny, w którym wystartowało 20 zawodników Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki z Łęczycy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje doskonały wynik Marka Szymańskiego.

- Marek w biegu na 600 m uzyskał aktualnie najlepszy wynik w Polsce (1,18,43 s - przyp. red.) - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA. - Rezultat mógłby być jeszcze lepszy, ale żaden z zawodników nie był w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez naszego zawodnika. Marek prowadził od startu aż do mety z bardzo dużą przewagą - opowiada trener.

Bardzo dobrze zaprezentowali się też łęczyccy skoczkowie, którzy zdominowali konkurs skoku wzwyż. I miejsce zajął Maciej Kiendzierski (200 cm), drugi był Kacper Urbański (190 cm - rekord życiowy), trzeci Dawid Wawrzyniak (180 cm), czwarty Marcel Woźniak (180 cm), a na piątym miejscu uplasował się Łukasz Karwacki (180 cm). - Dwaj ostatni zawodnicy są młodzikami i wyniki jakie uzyskali plasują ich w polskiej czołówce oraz są wyższe od minimum kwalifikacyjnego na mistrzostwa Polski - dodaje trener.

W tej samej konkurencji dobrze startowały też dziewczęta. Najlepsza okazała się Katarzyna Mrozińska (150 cm). II miejsce zajęła Katarzyna Pilichowska (140 cm). Natalia Stasiak wygrała w dwóch konkurencjach. Nie miała sobie równych w biegu młodziczek na 100 m przez płotki (16,15 s) oraz w skoku w dal (458 cm i rekord życiowy).

Łęczycanie zdominowali też biegi płotkarskie. I miejsca zajęli Kacper Urbański i Mikołaj Urbański, II był Marcel Woźniak, a III Krystian Pęgowski.

Podczas zawodów starty w sezonie letnim zainaugurowało też 19 zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka". Sportowe zmagania młodych lekkoatletów były bardzo udane. Podopieczni trenera Jacka Kudły wywalczyli łącznie 11 miejsc medalowych oraz poprawili 17 rekordów życiowych.

W kategorii młodzików podwójnie triumfował Rafał Ewkowski. Ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski w sześcioboju, na bieżni stadionu przy ul. Kościuszki 26 zwyciężył w biegu na 110 m ppł. uzyskując czas 16,63 s i tym samym bijąc swój rekord życiowy oraz skacząc w dal na odległość 626 cm.

Dobrze spisały się również młodziczki. Rekordy życiowe w biegu na 100 m ppł. z czasem 16,65 s poprawiła Natalia Kołodziejczak( uzyskując w biegach trzeci czas eliminacji) oraz w rzucie oszczepem z wynikiem 29,11 m ostatecznie plasując się na trzecim miejscu w punktacji ogólnej oszczepistek. Wtórowała jej Paulina Winiecka, która zajmując dwukrotnie drugie lokaty w klasyfikacji młodziczek uzyskała w biegu na 100 m ppł. czas 18,26 s i w skoku w dal odległość 447 cm.

Współpraca: Maciej Aksman