Rekordowe Mistrzostwa Polski MKLA Łęczyca

Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Niezawodna jak zwykle była liderka klubu Ewa Różańska, która z dwumetrową przewagą nad drugą zawodniczką wygrała konkurs pchnięcia kulą juniorek.To swoisty sportowy nokaut, pokazujący dominację reprezentantki z Łęczycy nad rywalkami.Jej wynik 14.71 m jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i jednocześnie rekordem Okręgu Łódzkiego.

Wielką formą i chartem ducha popisali się nasi siedmioboiści. Srebrny medal z nowym rekordem Łęczycy juniorów ( 4.475 pkt.) zdobył Szymon Kłosiński.

Jego występ został natychmiast doceniony powołaniem do kadry narodowej U-20.Jakub Florczak po poprawieniu kilku rekordów życiowych przed ostatnią, biegiem na 1000 m zajmował trzecią lokatę.Aby obronić medalową pozycję został zmuszony do podjęcia twardej walki z przeciwnikami mającymi o 30 sekund lepsze rekordy życiowe na tym dystansie. Zawodnik MKLA pokazał sportowy charakter, poprawił rekord Łęczycy U-18 (4.601 pkt) zdobywając brązowy medal.

Dużym talentem popisał się trójskoczek Dominik Nowakowski.W trakcie pasjonującego konkursu kilkakrotnie poprawiał rekord życiowy aby ostatecznie z wynikiem 13.49 m zająć trzecie miejsce. Kolejny raz rekord Łęczycy poprawił w biegu na 600 m Bartosz Subocz (1.26.02 min-14 m-ce), oraz Mateusz Grabski na dystansie 1000 m (2.38.72 min).Na szóstej pozycji ukończył siedmiobój Paweł Rybarczyk (4098 pkt-r.życiowy).Bartosz Żemigała wyrównał życiowe osiągnięcie w skoku o tyczce (3.60 m) co dało mu dziewiątą pozycję U-18.Paulina Zabłocka ukończyła tą samą konkurencję na czternastej pozycji (2.70 m). W pchnięciu kulą U-18 trzynaste miejsce zajął Adrian Walczak (13.84 m-r.życiowy),czternasty w roczniku U-20 był Maciej Wawrzyniak (14.71 m).

To najlepszy wynik w historii startów MKLA na Halowych Mistrzostwach Polski.W klasyfikacji medalowej nasi lekkoatleci uplasowali się na trzynastej pozycji w Polsce i byli najlepszym zespołem Województwa Łódzkiego.Do startu zawodników przygotowywali trenerzy: Robert Kubiak i Mirosław Andrysiak.

Info i foto: MKLA Łęczyca