Rekordowe starty tyczkarzy MKLA!

Łukasz Janikowski
Rekordowe starty łęczyckich tyczkarzy
Rekordowe starty łęczyckich tyczkarzy MKLA Łęczyca
Do wyjątkowo udanych zaliczyć mogą podopieczni trenera Roberta Kubiaka swoje starty w mijającym tygodniu. Kilku z nich może już pochwalić się poprawionymi rekordami życiowymi!

Podczas mityngu kwalifikacyjnego w Toruniu Krystian Nowakowski poprawił rekord Okręgu Łódzkiego Młodzików w skoku o tyczce (3.50 m). Startujący na zawodach w Jabloncu (Czechy) junior Adrian Mikołajczyk uporał się z rekordem Łęczycy "open" (4.20 m). Z rekordem życiowym ukończył bieg na 60 m przez płotki Maciej Kamiński (8.92 s). Młodzik Bartosz Żemigała skoczył o tyczce 2.40 m. Dobrze zaprezentowali się także zawodnicy MKLA Łęczyca startujący w Aleksandrowie Łódzkim. W skoku wzwyż zwyciężył Jakub Staniszewski 187 cm, piąte miejsce zajął Dominik Nowakowski 170 cm. Obaj poprawili rekordy życiowe.

Na drugiej pozycji ukończyła konkurs trójskoku Martyna Tomes (10.74 m). Młodziczka Maja Wiśniewska skoczyła w dal 4.56 m (r.życiowy). Juniorzy już wkrótce wystartują w Mistrzostwach Polski.