Rekordy na otwarcie

Mateusz Lipiński
Zawodnicy MKLA Łęczyca zainaugurowali sezon letni startami w mityngach w Aleksandrowie Łódzkim i Kielcach.

Grzegorz Sobiński wygrał w Aleksandowie bieg na 600 m (rekord życiowy - 1,21,69 min). Z kolei w pierwszym starcie w Klasie Mistrzowskiej Międzynarodowej Roberta Urbanka, zawodnik z Łęczycy wygrał konkurs rzutu dyskiem (62,52 m). Kacper Urbański był drugi w rzucie oszczepem juniorów (r. życiowy - 41,83 m), drugi w skoku w dal (6,41m) i czwarty w pchnięciu kulą (12,16 m).

W trójskoku I miejsce zajął Dawid Wawrzyniak, a II przypadło Mikołajowi Urbańskiemu (obaj pobili rekordy życiowe). W tej samej konkurencji z r. życiowym wygrała Elżbieta Kalaczyńska.

W czołówce zawodów znaleźli się też m.in.: Paulina Różańska (I w rzucie dyskiem i II w pchnięciu kulą), Martyna Adamczewska i Marcelin Woźniak (najlepsi w rzucie oszczepem) oraz Krystian Pęgowski (I miejsce w biegu na 110 m p.pł.).