Samorządowiec Roku 2014: Oceń burmistrza, wójta i radnych

Redakcja
Weryfikacji poddajemy wszystkich radnych gmin, powiatów, sejmiku, wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz starostów.

Mija 25 lat wolności III Rzeczypospolitej. Jej niekwestionowanym osiągnięciem jest odrodzenie samorządu terytorialnego. Nikt nie ma wątpliwości, że gminy, miasta, powiaty oraz województwa sprawniej i efektywniej wydają publiczne pieniądze niż administracja państwowa. Wprowadzanie budżetów obywatelskich przez coraz większą liczbę samorządów jeszcze bardziej podkreśla, że to mieszkańcy są podmiotem funkcjonowania lokalnych samorządów.

Nie są one, oczywiście, idealne. Przypadki niegospodarności, nadużywania władzy, korupcji piętnujemy, gdy tylko wystąpią. Takich samorządowców eliminujemy też z możliwości uczestniczenia w plebiscycie Samorządowiec Roku.
Tak jest m.in. w przypadku Rady Gminy Pątnów (powiat wieluński), która została zawieszona przez premiera w związku z doprowadzeniem gminy na skraj bankructwa. Tak jest też w przypadku wójta gminy Łyszkowice (powiat łowicki) - Włodzimierz T. został zawieszony w obowiązkach w związku z postawieniem go w stan oskarżenia.

Te i inne - mniejsze i większe - afery i ułomności samorządowego systemu nie mogą jednak przyćmić - generalnie - pozytywnego dorobku rządzących w Łódzkiem. Mamy przecież 177 gmin, trzy miasta na prawach powiatu, 21 powiatów (tzw. ziemskie) i samorządowe województwo. Różnego rodzaju funkcje - od gminnego radnego po marszałka województwa - pełni w nich prawie 3,4 tys. osób. Dlatego już po raz siódmy organizujemy plebiscyt Samorządowiec Roku i dajemy Czytelnikom możliwość wskazania najpopularniejszych samorządowców w Łódzkiem.

Tegoroczny plebiscyt jest szczególny, bo przypada w roku wyborczym. Kończy się kadencja obecnie rządzących i już jesienią wybierzemy nowych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czy dotychczasowi utrzymają funkcje?

Sprawdź wyniki i głosuj:

- Samorządowcy powiatu łęczyckiego LINK DO WYNIKÓW I GŁOSOWANIA

- Burmistrzowie LINK DO WYNIKÓW I GŁOSOWANIA
- Starości LINK DO WYNIKÓW I GŁOSOWANIA
- Wójtowie LINK DO WYNIKÓW I GŁOSOWANIA
- Radni LINK DO WYNIKÓW I GŁOSOWANIA

Zapoznaj się z regulaminem plebiscytu: REGULAMIN

Więcej informacji dotyczących plebiscytu znajdziesz TUTAJ

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie