Skansen w Kwiatkówku na wycieczkę. Zobaczysz, jak dawniej żyli i pracowali mieszkańcy regionu

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
W skansenie można obejrzeć rekonstrukcję chałupy, stojącej niegdyś we wsi Chorki w gminie Grabów wraz z wyposażeniem, wielofunkcyjnego budynku inwentarskiego i stodoły ze wsi Łęka (gm. Łęczyca). Zobaczyć możemy także wiatrak, który jeszcze kilka lat temu stał we wsi Zawada, kuźnię, olejarnię, piece chlebowy i garncarski.
W skansenie można obejrzeć rekonstrukcję chałupy, stojącej niegdyś we wsi Chorki w gminie Grabów wraz z wyposażeniem, wielofunkcyjnego budynku inwentarskiego i stodoły ze wsi Łęka (gm. Łęczyca). Zobaczyć możemy także wiatrak, który jeszcze kilka lat temu stał we wsi Zawada, kuźnię, olejarnię, piece chlebowy i garncarski. Joanna Kaźmierczak
Skansen Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku jest idealną propozycją na krótką wycieczkę. Odwiedzający go turyści mogą tu dowiedzieć się, jak żyli i pracowali mieszkańcy Ziemi Łęczyckiej. Zobaczcie naszą galerię z tego urokliwego miejsca.

Skansen w Kwiatkówku na wycieczkę

W skansenie można obejrzeć rekonstrukcję chałupy, stojącej niegdyś we wsi Chorki w gminie Grabów wraz z wyposażeniem, wielofunkcyjnego budynku inwentarskiego i stodoły ze wsi Łęka (gm. Łęczyca). Zobaczyć możemy także wiatrak, który jeszcze kilka lat temu stał we wsi Zawada, kuźnię, olejarnię, piece chlebowy i garncarski.

- W naszym skansenie zobaczyć możemy glinianą chałupę krytą strzechą, budynki inwentarskie z szopą na torf oraz stodołę. To są główne elementy, na którą składała się dawniej zagroda chłopska charakterystyczna dla okolic Łęczycy. Dalej możemy zobaczyć budynki reprezentujące przemysł wiejski: kuźnię, olejarnię i młyn wiatrowy. Naszą perełką jest wiatrak, który ma już ponad 200 lat - powiedziała nam Ewelina Kotarska-Sakiewa, przewodniczka muzealna.

WIDEO: Dlaczego warto odwiedzić skansen w Kwiatkówku?

W skansenie często organizowane są wydarzenia oraz imprezy tematyczne.

- Zachęcamy do udziału w naszych warsztatach i pokazach, które zwykle organizujemy w święta oraz weekendy. Możemy podziwiać wtedy rzemieślników ludowych i sami nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. (...) Często odwiedzają nas rozmaite kapele ludowe. Można posłuchać muzyki, potańczyć i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu - dodaje Ewelina Kotarska-Sakiewa.

Skansen - bilety i godziny otwarcia

W sezonie (kwiecień – wrzesień) skansen otwarty jest w godz. 11 – 18. W październiku obiekt działa od godz. 10 do 17. We wtorki wstęp do skansenu i grodziska jest bezpłatny.

Cennik biletów wstępu:

  • Bilet normalny - 20 zł
  • Bilet ulgowy - 14 zł
  • Bilet grupowy (od 11 osób) - 18 zł
  • Bilet wycieczkowy (od 25 osób) - 16 zł
  • Bilet wspólny Muzeum & Skansen & Grodzisko normalny - 25 zł (Bilet uprawnia do wstępu do: Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, plac Wolności 14, Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska, Kwiatkówek 26 a, Grodziska w Tumie)
  • Bilet wspólny Muzeum & Skansen & Grodzisko ulgowy - 18 zł (Bilet uprawnia do wstępu do: Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, plac Wolności 14, Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska, Kwiatkówek 26 a, Grodziska w Tumie)

Będąc w skansenie koniecznie trzeba odwiedzić zrekonstruowane grodzisko w Tumie oraz Archikolegiatę NMP i św. Aleksego w Tumie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie