Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skansen w Kwiatkówku na wycieczkę. Zobaczysz, jak dawniej żyli i pracowali mieszkańcy regionu

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
W skansenie można obejrzeć rekonstrukcję chałupy, stojącej niegdyś we wsi Chorki w gminie Grabów wraz z wyposażeniem, wielofunkcyjnego budynku inwentarskiego i stodoły ze wsi Łęka (gm. Łęczyca). Zobaczyć możemy także wiatrak, który jeszcze kilka lat temu stał we wsi Zawada, kuźnię, olejarnię, piece chlebowy i garncarski.
W skansenie można obejrzeć rekonstrukcję chałupy, stojącej niegdyś we wsi Chorki w gminie Grabów wraz z wyposażeniem, wielofunkcyjnego budynku inwentarskiego i stodoły ze wsi Łęka (gm. Łęczyca). Zobaczyć możemy także wiatrak, który jeszcze kilka lat temu stał we wsi Zawada, kuźnię, olejarnię, piece chlebowy i garncarski. Joanna Kaźmierczak
Skansen Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku jest idealną propozycją na krótką wycieczkę. Odwiedzający go turyści mogą tu dowiedzieć się, jak żyli i pracowali mieszkańcy Ziemi Łęczyckiej. Zobaczcie naszą galerię z tego urokliwego miejsca.

Skansen w Kwiatkówku na wycieczkę

W skansenie można obejrzeć rekonstrukcję chałupy, stojącej niegdyś we wsi Chorki w gminie Grabów wraz z wyposażeniem, wielofunkcyjnego budynku inwentarskiego i stodoły ze wsi Łęka (gm. Łęczyca). Zobaczyć możemy także wiatrak, który jeszcze kilka lat temu stał we wsi Zawada, kuźnię, olejarnię, piece chlebowy i garncarski.

- W naszym skansenie zobaczyć możemy glinianą chałupę krytą strzechą, budynki inwentarskie z szopą na torf oraz stodołę. To są główne elementy, na którą składała się dawniej zagroda chłopska charakterystyczna dla okolic Łęczycy. Dalej możemy zobaczyć budynki reprezentujące przemysł wiejski: kuźnię, olejarnię i młyn wiatrowy. Naszą perełką jest wiatrak, który ma już ponad 200 lat - powiedziała nam Ewelina Kotarska-Sakiewa, przewodniczka muzealna.

WIDEO: Dlaczego warto odwiedzić skansen w Kwiatkówku?

od 16 lat

W skansenie często organizowane są wydarzenia oraz imprezy tematyczne.

- Zachęcamy do udziału w naszych warsztatach i pokazach, które zwykle organizujemy w święta oraz weekendy. Możemy podziwiać wtedy rzemieślników ludowych i sami nauczyć się wielu ciekawych rzeczy. (...) Często odwiedzają nas rozmaite kapele ludowe. Można posłuchać muzyki, potańczyć i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu - dodaje Ewelina Kotarska-Sakiewa.

Skansen - bilety i godziny otwarcia

W sezonie (kwiecień – wrzesień) skansen otwarty jest w godz. 11 – 18. W październiku obiekt działa od godz. 10 do 17. We wtorki wstęp do skansenu i grodziska jest bezpłatny.

Cennik biletów wstępu:

  • Bilet normalny - 20 zł
  • Bilet ulgowy - 14 zł
  • Bilet grupowy (od 11 osób) - 18 zł
  • Bilet wycieczkowy (od 25 osób) - 16 zł
  • Bilet wspólny Muzeum & Skansen & Grodzisko normalny - 25 zł (Bilet uprawnia do wstępu do: Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, plac Wolności 14, Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska, Kwiatkówek 26 a, Grodziska w Tumie)
  • Bilet wspólny Muzeum & Skansen & Grodzisko ulgowy - 18 zł (Bilet uprawnia do wstępu do: Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, plac Wolności 14, Skansenu Łęczycka Zagroda Chłopska, Kwiatkówek 26 a, Grodziska w Tumie)

Będąc w skansenie koniecznie trzeba odwiedzić zrekonstruowane grodzisko w Tumie oraz Archikolegiatę NMP i św. Aleksego w Tumie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto