Słabszy start łęczyckich lekkoatletów podczas Mistrzostw Polski w Toruniu

Joanna Kaźmierczak
Poniżej swoich możliwości zaprezentowali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w Toruniu Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Najwyżej sklasyfikowany został startujący w skoku wzwyż Mikołaj Szczęsny, który z wynikiem 180 cm zajął szóstą pozycję.

Do udanych zaliczyć może swój start wieloboista Hubert Woźniak. W siedmioboju U-18 ustanowił bardzo dobry rekord życiowy 3977 pkt, który dał mu siódmą lokatę. Dziesiąte miejsca zajęli w swoich konkurencjach: Dominik Nowakowski skok w dal U-20 (6.13 m), Jakub Żelechowski skok o tyczce U-18 (3.20 m) i Eryk Sewiło w siedmioboju U-20 (3544 pkt).

W skoku o tyczce U-20 Bartosz Żemigała z wynikiem 3.55 m uplasował się na dwunastej pozycji. Najlepiej w biegu na 60 m przez płotki zaprezentował się Dominik Bauer, który w roczniku U-18 zajął czternaste miejsce (8.76 s), Mateusz Matusiak ustanowił na tym samym dystansie rekord życiowy (9.22 s), a Natalia Bieniak w biegu dziewcząt uzyskała (10,18 s). Adam Jaśkiewicz przebiegł dystans 60 p,płotki U-20 w czasie (8.92 s). Kandydat do wysokiej pozycji w finale Jakub Florczak popełnił błąd techniczny i nie ukończył biegu. Mateusz Grabski uzyskał na 400 m (52,30 s) i zajął dalszą pozycję. Startujący na tym samym dystansie Bartosz Subocz popełnił falstart i został zdyskwalifikowany. Z powodu odniesionej kontuzji nie wystartował w skoku o tyczce Krystian Nowakowski oraz w biegu na 600 m U-18 Jakub Grabski.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?