18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Spółdzielnia Mieszkaniowa Łęczycanka dociepla bloki

Redakcja
© Agnieszka Jędrzejczak
Udostępnij:
Spółdzielnia na termomoernizację trzech bloków w Łęczycy wyda grubo ponad milion złotych. Odnowione zostaną budynki przy ul. Konopnickiej 3, ul. Wojska Polskiego 1A oraz ul. Dominikańskiej 10A. Remont niebawem się rozpocznie i ma zakończyć się w październiku.

- Prace termomodernizacyjne zostaną wykonane zgodnie z przedstawionym przez zarząd i zatwierdzonym przez radę nadzorczą planem remontów na ten rok - mówi Jarosław Pacholski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka w Łęczycy.

Budynki od dawna wymagały remontu. Każdy blok spółdzielczy zostanie docieplony. Wymiany doczekają się stare okna i drzwi na klatkach schodowych oraz w piwnicach. Zakres prac termomodernizacyjnych obejmuje również remont dachu każdego bloku i remont balkonów.
Łęczycanka szuka firmy, która zajmie się całą inwestycją. Do ogłoszonego przez spółdzielnię przetargu zgłosiło się osiem firm. Dokładny koszt prac będzie znany po wyłonieniu wykonawcy, ale szacuje się, że termomodernizacja trzech bloków będzie kosztować ponad 1,3 mln zł.

Część pieniędzy prawdopodobnie będzie pochodziła z funduszu remontowego, na który uchwałą ostatniego walnego zgromadzenia zostało przekazane około miliona złotych z ubiegłych lat. Pieniądze do funduszu wpływają również na bieżąco z opłat członków spółdzielni.

- Na pozostałą część pozyskaliśmy pieniądze z kredytów preferencyjnych, w skład których wchodzi premia termomodernizacyjna. Kształtuje się ona na poziomie 70 - 100 tys. zł na jeden blok. Jest jednak zależna od wielkości poniesionych kosztów na danej nieruchomości. Rozważamy również pozyskanie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi - wyjaśnia prezes Pacholski.

W tym roku wartość wszystkich prac remontowych w Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka wyniesie ponad dwa miliony złotych.

Do października mają zakończyć się też remonty na dachu budynku przy ul. ZWM 1A. Spółdzielnia planuje też remont balkonów w blokach przy ulicach: ZWM 1A, Belwederskiej 81, Belwederskiej 79, Marii Konopnickiej 1A, Marii Konopnickiej 1B, Dominikańskiej 15.

Członkowie spółdzielni od dawna czekali na jakiekolwiek prace remontowe budynków. Byli także ciekawi wysokości funduszu remontowego, o co dopytywali członków poprzednich zarządów Łęczycanki. Za każdym razem jednak z marnym skutkiem. Okazało się, że z funduszu remontowego w dużej części opłacane były pensje pracowników.

Co składa się na cenę paliwa?

Wideo

Dodaj ogłoszenie