Spółdzielnia Mieszkaniowa Łęczycanka. Walne zgromadzenie członków

Redakcja
Fot. Agnieszka Jędrzejczak
Niewielu spółdzielców wzięło udział w drugim cząstkowym walnego zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka. Mimo że podczas zebrania podejmowane były jedne z ważniejszych decyzji dla spółdzielni, głosowało zaledwie ponad 50 członków, choć zgodnie z podziałem miało przyjść 1,3 tys. osób. Wraz z upływem kolejnych godzin spotkania, grono spółdzielców zmniejszało się.

W drugim cząstkowym wzięli udział mieszkańcy bloków na ulicach: Bitwy nad Bzurą, Osiedlowa, Belwederska oraz Dworcowa. Podobnie jak podczas pierwszego cząstkowego, członkowie musieli zadecydować o zatwierdzeniu sprawozdań finansowych poprzednich zarządów jak i o udzieleniu absolutorium aż siedmiu członkom zarządu. Drugie zebranie przebiegło w spokojniejszej atmosferze, choć nie brakowało krytyki w kierunku nowej rady nadzorczej.

Czytaj też: Pierwsze cząstkowe zebranie w SM Łęczycanka [ZDJĘCIA]
Spółdzielcy zmieli kolejność podejmowanych uchwał, które znalazły się w porządku obrad walnego zgromadzenia. Jako pierwsze pod głosowanie zostały oddane zmiany do statutu spółdzielni, których było około 50. Kolejne były wnioski członków spółdzielni, dotyczące m.in. podziału Łęczycanki czy powołania rady osiedla.

Gdy głosowano w sprawie sprawozdań i podziału nadwyżki budżetowej o łącznej kwocie około miliona złotych, na sali pozostało zaledwie około 40 członków. Spółdzielcy ostatecznie przyjęli sprawozdanie z działalności zarządu za 2013 rok, przeciwni byli natomiast sprawozdaniu rady nadzorczej za ubiegły rok.

Podobnie jak podczas pierwszego cząstkowego, mieszkańcy przyjęli sprawozdania finansowe za 2013 i 2012 rok, zdecydowali także o podziale nadwyżek bilansowych z tych lat. Nadwyżka za 2012 rok wyniosła ponad pół miliona złotych, a za 2013 rok - ponad 450 tys. zł. Dzięki tym ostatnim uchwałom, nadwyżki będą mogły zostać przeksięgowane na fundusz remontowy.

Czterdziestu dwóch członków drugiego cząstkowego zdecydowało o wystąpieniu z Krajowego Związku Rewizyjnego w Warszawie. Tej decyzji sprzeciwiło się pięć osób.

Spółdzielcy pozytywnie zagłosowali za absolutorium dla jednego składu poprzedniego zarządu - Jarosława Szymańskiego poparło 14 spółdzielców, przeciwnych było siedmiu. Zaś za przyznaniem absolutorium Jolancie Marciniak zagłosowało 28 osób, jedna była przeciwna. Negatywnie oceniono pracę Konstancji Chodorowskiej, Romana Mioduchowskiego, Jerzego Sasinowskiego, Janusza Muszyńskiego oraz Marka Gduli.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie