Sukces uczniów podczas Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż [ZDJĘCIA]

Justyna Sobczak
Reprezentacja powiatu łęczyckiego wzięła udział w finale orlikowej ligi mistrzów. Zawody zorganizowano na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. Patronem rywalizacji młodych skoczków był rekordzista Polski w tej konkurencji Artur Partyka.

- W konfrontacji najlepszych zawodników województwa reprezentacja Łęczycy zaprezentowała się bardzo dobrze - cieszy się Mirosław Andrysiak, trener łęczyckich lekkoatletów. - Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy rywalizujący w grupie starszej, którzy zajmując cztery pierwsze miejsca całkowicie zdominowali ten konkurs.

Zwyciężył Krystian Kaźmierczak 160 cm,drugie miejsce zajął Mateusz Sas 149 cm,trzecie Michał Jercha 146 cm,czwarty był Piotr Stasiak 143 cm.

W tej samej kategorii wśród dziewcząt na trzeciej pozycji uplasowała się Małgorzata Kocoń 143 cm.Czwartą pozycję zajęła Sara Darmach 139 cm.Obie zawodniczki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy.

W zmaganiach chłopców w grupie młodszej trzecie miejsce zajął Szymon Pawłowski 130 cm (SP 1 Łęczyca), czwarty był Krzysztof Lewiński (SP 3 Łęczyca) 125 cm.W konkursie dziewcząt (gr.młodsza) brązowy medal zdobyła uczennica z Topoli Królewskiej Weronika Stolarczyk 125 cm,czwarta była jej szkolna koleżanka Katarzyna Biniek 120 cm oraz reprezentantka SP 4 Łęczyca Nikola Pałczyńska także 120 cm.