Sukcesy łęczyckich mastersów na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu

Joanna Kaźmierczak
Sukcesy łęczyckich mastersów na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu MKLA Łęczyca
Brązowy medal w biegu na 400 metrów wywalczył Czesław Błaszczyk podczas odbywających się w Toruniu Mistrzostw Polski Masters w roczniku +55.

Sportowe osiągnięcia łęczycan

Błaszczyk w biegu na 200 m zajął czwartą lokatę, a na 60 m uplasował się na ósmej pozycji. Reprezentujący barwy MKLA Łęczyca zawodnik wykazuje niezwykłą wszechstronność i hart ducha. Z powodzeniem łączy biegi długodystansowe ze sprintami. W sezonie letnim na Mistrzostwach Polski w Ultramaratonach zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 100 km.

Niewiele brakowało do zdobycia medalu w pchnięciu kulą w roczniku +70 drugiemu naszemu reprezentantowi Czesławowi Chwiedukowi. Z wynikiem 12.13 m uplasował się na czwartej pozycji. Walka o podium była bardzo zacięta i wyrównana. Różnica w uzyskanym rezultacie między drugim a czwartym ze startujących zawodników wyniosła tylko 32 cm.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?