Szkoła Podstawowa nr 3 w łęczycy druga w w województwie łódzkim

Mateusz Lipiński
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy zagrała w finale wojewódzkim XVII edycji Turnieju Piłkarskiego im. Marka Wielgusa w Sieradzu. W turnieju wzięło udział 40 drużyn. Młodzi piłkarze z Łęczycy (rocznik 2001) wywalczyli drugie miejsce w województwie.

- Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze i byli o krok od wywalczenia mistrzostwa województwa, ale zabrakło nam trochę szczęścia - opowiada Arkadiusz Kozajda, trener. - Uważam, że drugie miejsce w tak prestiżowym turnieju to ogromny sukces naszej szkoły i naszych uczniów.

Łęczycanie pokonali w grupie zespół z Bełchatowa i Brzezin. Ulegli tylko drużynie ze Skierniewic. W ćwierćfinale pokonali Piotrków Trybunalski, a w półfinale SP Trzepnicę.

SP Łęczyca zmierzyła się w finale z UKS Mazowia Tomaszów Mazowiecki. Łęczycanie tym razem musieli uznać wyższość tomaszowian, którzy wygrali finał 2:1 i zostali mistrzami.