Turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu w Łęczycy [ZDJĘCIA]

28 grudnia 2019 r. w Hali Sportowej w Łęczycy odbył się drugi turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Do Grodu Boruty przyjechały zespoły z Torunia, Zduńskiej Woli, Zgierza oraz Rzgowa.

W tym dniu rywalizację o najwyższe trofeum rozpoczęli Juniorzy z Hurtapu Łęczyca wraz z UMKS Zgierz. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Hurtapu zdobyli Krystian Radecki i Igor Pajęcki. W kolejnym meczu z udziałem łęczycan przeciwnikiem była drużyna Gatty Zduńska Wola. Tu zdecydowanie Juniorzy dyktowali warunki spotkania co rusz zdobywając bramkę przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 16:1 a futsalówkę w siatce zduńskowolskiego golkipera umieścili: Kacper Jaworski, Mateusz Fogiel (3), Krystian Radecki, Jakub Frontczak (2), Igor Pajęcki (2), Hubert Włodarczyk(2), Dawid Jarczyński (2), Kacper Góralczyk, Oskar Błoch (2)

Kolejnym rywalem Hurtapu Łęczyca byli osiemnastolatkowie z Malwee Rzgów. Do połowy łęczycanie prowadzili 1:0 (autor bramki - Dawid Jarczyński). W drugiej części spotkania padła druga bramka dla gospodarzy (Krystian Radecki), jednak po dwóch minutach zawodnicy z Malwee zdołali przechytrzyć Grzegorza Kaźmierczaka broniącego twierdzy łęczyckiej i zdobyli bramkę kontaktową. Dkońca spotkania pozostał już wynik 2:1 dla Hurtapu.
Ostatni mecz turnieju rozegrali dwaj liderzy tabeli U-18: Hurtap z TAF Toruń. Na wyjeździe łęczycanie pokonali ten zespół 1:0, jednak tym razem rywal z ziemi Kopernika okazał się zdecydowanie bardziej skuteczny i konsekwentny. Na przerwę po pierwszej połowie Juniorzy schodzili z trzybramkową stratą. Niestety podopieczni trenera Andrzeja Antosa także w drugiej części meczu nie pokazali się z dobrej strony i pozwolili zawodnikom TAF-u jeszcze dwa razy zdobyć bramkę Kaźmierczaka. Ostatecznie Juniorzy zakończyli turniej na 2-gim miejscu.

Na zakończenie organizatorzy wręczyli puchary oraz statuetki dla wyróżnionych zawodników:
Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Fogiel z Hurtapu Łęczyca,
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Michał Zapała z TAF Toruń,
Król strzelców - Mateusz Chojnacki TAF Toruń.

Klasyfikacja po dwóch turniejach eliminacyjnych:
1. TAF TORUŃ 19 pkt
2. Junior Hurtap Łęczyca 19 pkt
3. UMKS Zgierz 11 pkt
4. Malwee Rzgów 9 pkt
5. Gatta Zduńska Wola 0 pkt.

Do drugiej fazy eliminacji zakwalifikowały się pierwsze trzy zespoły. Turniej ma się odbyć w pierwszy weekend lutego. Wiemy już, że łęczycanie trafili do jednej z siedmiu grup, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego w Warszawie.