Udane występy Nadii Jasińskiej w tenisowych zawodach

Joanna Kaźmierczak
Nadia Jasińska, zawodniczka MMKT Łęczyca, ma za sobą intensywny, ale udany weekend w tenisowych zmaganiach. W dniach 6-8 marca w Pabianicach brała udział Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U-12, który wygrała. Zaraz po tym udanie zaprezentowała się w Bielsku-Białej na Mistrzostwach Polski U-12 kończąc zawody w najlepszej szesnastce turniejowej.

Sukcesy Nadii Jasińskiej

W Pabianicach Nadia, będąc najwyżej rozstawioną zawodniczką, wygrała 6 meczów singlowych, tracąc jednego seta w całym turnieju. W poniedziałek (8 marca) rozgrywany był finał, który Nadia również pewnie wygrała.

Co ciekawe, tego samego dnia zawodniczka MMKT udała się do Bielsko-Białej na Mistrzostwa Polski U-12. Nadia, ze względu na wysoki ranking, miała zapewniony udział w turnieju głównym. W pierwszym meczu o awans walczyła z Mają Nowak, a wygrany tego samego dnia finał i podróż nie przeszkodziły jej w formie, co potwierdziła wygrywając 6/0 i 6/2.

W najlepszej szesnastce turniejowej rywalką Nadii była Emilia Lu Knapik – faworytka tego pojedynku. Pierwsze starcia były na tyle wyrównane, że rywalizacja skończyła się wynikiem 7/5. Dopiero w drugim secie rywalce Nadii udało się udowodnić swoją przewagę.

Niemniej weekend dla zawodniczki MMKT Łęczyca był bardzo udany. Zdobyła 32 punkty do rankingu za awans do najlepszej szesnastki w Mistrzostwach Polski oraz 24 punkty za zwycięstwo w Pabianicach. Punkty te pozwolą jej utrzymać wysoką pozycję w klasyfikacji PZT U-12.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?