Udany debiut łęczyckich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski w Słupsku

Bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy MKLA na odbywających się w Słupsku Mistrzostwach Polski Młodzików.

Najwyżej na szóstych pozycjach sklasyfikowani zostali: Sebastian Antosiak w wieloskoku (12.11 m r. życiowy) oraz Filip Dudka w skoku o tyczce (3.50 m =r. życiowy).Obaj należeli do młodszego rocznika uczestników zawodów i jeszcze w przyszłym roku będą mieli szansę powalczyć o medale, zwłaszcza że Sebastian uzyskał najlepszy wynik w Polsce w roczniku 2006,a Filip plasował się trzeciej pozycji.

Dobrze radzili sobie także pozostali reprezentacji Łęczycy. W skoku o tyczce Jakub Żelechowski zajął jedenastą pozycję z wyrównanym rekordem życiowym (3.00 m),czternasty był Szymon Pawłowski (2.85 m r.życiowy), siedemnasty Filip Bartczak (2.40 m).

W skoku wzwyż na dwunastej pozycji uplasował się Sebastian Antosiak (175 cm),osiemnaste miejsce zajął Hubert Woźniak (165 cm).W biegu na 110 metrów przez płotki skutecznością startową popisał się Hubert Woźniak który z rekordem życiowym (16.90 s) zajął czternastą lokatę, Jakub Żelechowski był dziewiętnasty (17.97 s),Filip Dudka dwudziesty czwarty (19.83 s).

Siódmy nasz reprezentant Szymon Matusiak miał wystartować w skoku o tyczce i skoku wzwyż ale w trakcie rozgrzewki doznał kontuzji i został wycofany z zawodów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z debiutu naszych zawodników. Poprawiali rekordy życiowe na najważniejszych dla nich zawodach. Dodatkową motywację dawała im zapewne obecność na trybunach czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie Roberta Korzeniowskiego, mistrza świata w sztafecie 4x400 m Tomasza Czubaka i w-ce mistrzyni świata w rzucie młotem Joanny Fiodorow.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?