Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Urząd Miejski chce utworzyć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Radni domagają się wiedzy o kosztach działania jednostki

Redakcja
Urząd Miejski w Łęczycy przygotowuje się do utworzenia nowej jednostki budżetowej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nowe ciało ma zajmować się administracją nad obiektami sportowymi na terenie miasta. Czy jest potrzebny? Na razie zdania wśród miejskich rajców są podzielone.

MOSiR-owi będą podlegać wszystkie ważniejsze obiekty sportowe na terenie miasta, w tym Stadion Miejski przy ul. Kaliskiej, Korty Miejskie (ul. Dworcowa), Orliki przy SP3 (ul. Zachodnia) i SP4 (ul.Ozorkowskie Przemieście), oraz budowane właśnie boisko wielofunkcyjne przy SP1 (ul. Szkolna). Urzędnicy nie wykluczają, że w przyszłości MOSiR obejmie jurysdykcją również inne obiekty sportowe, które są lub pojawią się dopiero w mieście.

Powołanie nowej jednostki budzi jednak kontrowersje. Najwięcej emocji rodzą oczywiście pieniądze. Nikt nie wie, jaki jest koszt utrzymania ośrodka. Na pytanie o finansowanie jednostki UM w Łęczycy odpowiedział nam, że „Pieniądze na jego utrzymanie pochodzić będą z budżetu miasta, choć nie wyklucza się innych form dofinansowania - wyjaśnia Mateusz Kucharski z wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM w Łęczycy”. Innymi formami finansowania mogą być m.in. dofinansowania, sponsorzy czy partnerstwo publiczno-prywatne.

Właśnie z powodu kontrowersji związanych z finansowaniem powołanie MOSiR-u spadło z ostatnich obrad Rady Miejskiej.
- Według mnie to jest przygotowanie stanowisk pracy dla „swoich” - mówi radny Zenon Koperkiewicz. - Będzie dyrektor, zastępca, prawnik, księgowa, te stanowiska przecież muszą być w strukturze. Zwróciłem się więc o przedstawienie realnych kosztów istnienia tej jednostki. Moje zdanie poparły radne Wodzyńska i Szkop.

Budżet MOSiR-u właśnie się tworzy.Jeśli koszty utrzymania ośrodka przekonają rajców i pozwolą oni na jego powstanie, Ośrodek i jego władze czekać będą prawdziwe wyzwania. Jednym z nich może być rozpoczęcie i zakończenie remontu stadionu miejskiego. W 2017 ówczesne własne miasta zyskały dofinansowanie na jego modernizację (1,5 mln zł na budowę infrastruktury lekkoatletycznej). Ta jednak nigdy nie się nie zaczęła, bo koszt całej inwestycji był wiele razy większy (około 10 mln zł).

Innym ważnym zadaniem może być zarząd nad sztandarową inwestycją rekreacyjną miasta, czyli zagospodarowaniem terenów zielonych wokół zalewu miejskiego.

W sierpniu br. został wyłoniony wykonawca, który ma zaprojektować infrastrukturę wokół zbiornika. Wstępnie ustalono, że zostanie tam wybudowana altana taneczno-koncertowa, siedziska półkoliste i kołowe z cegły klinkierowej, utwardzone i zadaszone grillowisko, powstanie też zadaszone miejsce piknikowe i ścieżka edukacyjna. Obiekt ma spełniać funkcję miejsca spotkań, oraz terenu do organizacji imprez, w tym o charakterze sportowym.
Warto podkreślić, że miasto nie przewiduje żadnych wycinek drzew pod inwestycję.

Podsumowując pomysł miejskich urzędników, na razie jedyną pewną rzeczą dotyczącą MOSiR-u jest próba jego powołania, względny kierunek jego działania i fakt, że będzie miał dyrektora.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto