Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W grodzie Boruty odbyła się kolejna edycja Łęczycy w Barwach Jesieni [ZDJĘCIA]

Mateusz Lipiński
Kiermasze sztuki ludowej, stragany z wyrobami i potrawami regionalnymi, występy zespołów folklorystycznych i konkursy z nagrodami. To wszystko przyciągnęło tłumy ludzi na imprezę "Łęczyca w Barwach Jesieni". Organizatorem festynu, którego tradycja sięga lat 70. jest łęczycki Dom Kultury.

W sobotę w sali wystawowej DK otwarto wystawę malarstwa Andrzeja Kacprzaka "Portrety". - Wystawa absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi była bardzo ciekawa i musiała się podobać. Artysta-malarz z Grabowa specjalizuje się w portretach, ale uczestniczył też w naszej czerwcowej imprezie, podczas której namalował kilka pięknych pejzaży - opowiada Przemysław Podwysocki, instruktor ds. organizacji imprez w DK.

Ponadto w sobotę w alejach Jana Pawła II podczas wieczoru z gwiazdą, koncert "Nie liczę godzin i dni" dał Andrzej Rybiński. Publiczność bawiła się wspaniale.
W niedzielę podczas imprezy można było posłuchać kapel ludowych. Dla licznie zgromadzonej publiczności przez 5 godzin grały Kapela Łęczycka, Kapela z Krośniewic, Kapela Tadeusza Kubiaka i zespół śpiewaczy Klubu Złotej Jesieni.

- Od lat jest to już jarmark szerokopojętej sztuki ludowej o randze ogólnopolskiej. W tym roku mieliśmy wystawców z Opola, Białowieży czy Wielkopolski - mówi Podwysocki.

Tradycyjnie odbyły się kiermasze sztuki ludowej i amatorskiej. Można było wziąć udział w loterii fantowej oraz przejechać się po mieście bryczką. Najmłodsi jeździli na kucykach. Przeprowadzono konkursy z nagrodami. "Pałaszowano" parówki na czas, rywalizowano w pojedynku na worki z sianem na pniaku, rzucano patelnią, bito pianę i obierano ziemniaki na czas. Wiele radości dały widzom i uczestnikom konkurencje przeciągania wozu drabiniastego z "babami", pchanie taczek z "babą" na czas i wieszanie mokrych gaci na czas.

- W części "ludycznej" chcieliśmy wciągnąć do zabawy dzieci z rodzicami, bo śmieszne konkursy miały bawić publiczność - tłumaczy instruktor.

Można też było skosztować regionalnego jadła na stoisku Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Łęczyckiej oraz spróbować regionalnego pieczywa. Tego dnia otwarto też wystawę "Twórcy Barw Jesieni", na której swoją kolekcję rzeźb zaprezentował artysta Piotr Martynowski.

Tegoroczny, bardzo udany festyn zakończył koncert Kapeli Czerniakowskiej. - To kapela z tradycjami, którą w 1968 r. założył Stanisław Wielanek i która prezentuje typowo warszawski uliczny folklor. Ich występ zróżnicował naszą ofertę artystyczną - podsumował Podwysocki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto