Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W piątek otwarcie grodziska w Tumie! Zaplanowano wiele atrakcji, w tym koncert Cleo

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Bez wątpienia największą atrakcją będzie możliwość zwiedzenia romańskiego grodziska, które zostało zrekonstruowane -->
Bez wątpienia największą atrakcją będzie możliwość zwiedzenia romańskiego grodziska, które zostało zrekonstruowane -->Joanna Kaźmierczak
Na ten dzień czekało z niecierpliwością wielu mieszkańców. Już w piątek pierwsi turyści będą mogli zwiedzać grodzisko w Tumie. Zaplanowano wiele atrakcji m.in. piknik i koncert Cleo.

Wielkie otwarcie już w piątek!

Już jakiś czas temu zakończono prace związane z częściową rekonstrukcją średniowiecznego grodziska w Tumie. Otwarcie obiektu zaplanowano na 22 kwietnia.

Impreza będzie miała formę pikniku, podczas którego na uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Największą bez wątpienia będzie możliwość zwiedzenia romańskiego grodziska, które zostało zrekonstruowane. Od godziny 16 zaplanowano m.in. zabawy dla dzieci, występy lokalnych zespołów oraz poczęstunek, który przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich. Imprezie towarzyszyć będzie również pokaz walk rycerskich oraz średniowieczna wioska. Zwieńczeniem wydarzenia ma być koncert popularnej polskiej piosenkarki Cleo.

Na otwarcie obiektu mogą przyjść wszystkie osoby, które chcą podziwiać gotowy projekt pt. „Tum - Perła Romańskiego Szlaku ziemi łęczyckiej”. Został on stworzony we współpracy z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, a zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli Grzegorz Schreiber, marszałek, Janusz Mielczarek, starosta łęczycki i Dominik Płaza, dyrektor MAiE w Łodzi.

Największa atrakcja w regionie!

Grodzisko w Tumie ma być jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Na rekonstrukcję wydano blisko 12 mln zł. Wybudowano tam m.in. wieżę, studnię, bramę wjazdową do grodziska, a także wieżę wartowniczo-widokową. Wszystkie te obiekty są drewniane. Na przebadanych przez archeologów fragmentach wałów grodziska powstał pomost, a obok nich fosa. Na majdanie umieszczona została natomiast makieta grodziska, która będzie pomocna w zwiedzaniu obiektu dla osób niedowidzących. Ułożona została również ścieżka edukacyjno-widokowa, która połączyła istniejący skansen w Kwiatkówku z grodziskiem.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto