Za nami Memoriał J.S.Ponomarenko i R.Majewskiego

Starostwo w Łęczycy
Za nami trzydziesty szósty Memoriał im. J.Ponomarenko i R.Majewskiego. W tym roku zgromadził na starcie 160 grupę lekkoatletów reprezentujących kluby całej Polski. Wśród nich kilku bardzo zdolnych zawodników młodego pokolenia. Gościem Honorowym zawodów był Mistrz Świata w pchnięciu kulą Edward Sarul.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa reprezentantki MKLA Łęczyca Ewy Różańskiej, która w pierwszym starcie sezonu ustanowiła świetnym wynikiem (15.01) m rekord Okręgu Łódzkiego U-20 w pchnięciu kulą 4 kg i jednocześnie uzyskała minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów.Zwyciężyła także z nowym rekordem życiowym w rzucie dyskiem (47.97 m).

Drugim zawodnikiem, który zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy był zawodnik Agrosu Zamość Jakub Lewoszewski, zwycięzca w rzucie dyskiem 1.75 kg (56.53 m). Był także najlepszym zawodnikiem w pchnięciu kulą 6 kg (14.72 m). W skoku wzwyż dziewcząt zaprezentowała się łęczyckiej publiczności v-ce mistrzyni świata juniorek młodszych w skoku wzwyż Martyna Lewandowska MLKS Płock (175 cm).W rzucie dyskiem 1.5 kg juniorów młodszych zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem (55.08 m) młodszy brat Jakuba,Sebastian Lewoszewski. W biegu na 1000 m zwyciężył z dobrym czasem 2.33.91 min Marek Szymański.

Zawody memoriałowe okazały się szczęśliwe dla Martyny Tomes,która zwyciężyła w skoku w dal (5.33 m),kolejny raz poprawiając rekord życiowy.

Bartosz Subocz był najlepszy w biegu na 100 m (11.75 s) oraz 300 m (38.54 s). Wiktoria Fronczyk MKS Aleksandrów uzyskała najlepszy wynik w Polsce juniorek młodszych w pchnięciu kulą 3 kg (13.57 m).W rzucie dyskiem zajęła drugie miejsce (35.80 m).