Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zakończyła się Tenisowa Super Seria [ZDJĘCIA]

Mateusz Lipiński
Na kortach Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego w Łęczycy odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. Poziom czterodniowych zawodów był bardzo wysoki.

W poniedziałek zakończyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego o Trofea Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta Łęczyca. W ramach czterodniowego turnieju na 5 ceglanych kortach w Łęczycy rywalizowało 31 chłopców i 31 dziewcząt do 14 roku życia.

W grze pojedynczej w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Maślanka. II miejsce zajęła rewelacyjna 12- latka, Wiktoria Kulik, a III miejsce zajęły ex aequo Marcjanna Owczarek i Elżbieta Iwaniuk.

W grze pojedynczej chłopców I miejsce zajął Robert Wrzesiński, który w finałowym starciu pokonał Mateusza Lipińskiego. III miejscem podzielili się Adam Kaczmarek i Bartosz Klukowski.

W grze podwójnej chłopców wygrała para Grzesiński - Klukowski, a w rywalizacji dziewcząt najlepsza była para Jędrzejczak - Świtajska.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, trofea oraz cenne nagrody rzeczowe. W związku z tym, że turniej otrzymał od Polskiego Związku Tenisowego najwyższą rangę tzw. Super Serii, za zajęcie I miejsca uczestnicy otrzymali po 100 pkt. do listy rankingowej PZT.

- Wspólnie z władzami Łęczycy oraz Polskim Związkiem Tenisowym czynimy starania, aby turniej ten już w niedługim czasie (2012 - 2013 rok), stał się imprezą międzynarodową i został wpisany do kalendarza europejskiego - zdradza Grzegorz Jasiński, trener MMKT i dyrektor turnieju.

- Aby móc aplikować o tego typu imprezę do władz Tennis Europe, należy wykazać się w latach poprzednich organizacją turnieju wysokiej rangi w skali ogólnopolskiej. Dlatego organizując od kilku lat Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne w ramach rozgrywek PZT, staramy się z roku na rok podnosić ich poziom - opowiada Jasiński.

Rozgrywki organizowane były pod patronatem marszałka województwa łódzkiego i zostały wpisanie do kalendarza najważniejszych imprez sportowych w łódzkiem. Sędzią naczelnym turnieju był Janusz Sewastianow z Warszawy.