Zawodnicy Łęczyckiego Klubu Karate zdobyli dziewięć medali na Mistrzostwach Europy

Zawodnicy Łęczyckiego Klubu Karate IPPON zdobyli dziewięć medali podczas trwających Mistrzostw Europy Karate WUKF w Odensie (Dania).

W dniach 24-27 października odbyły się 11. Mistrzostwa Europy Karate WUKF w Danii (Odense). Na starcie pojawiło się 1800 zawodników z 23 krajów. Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Polskę reprezentowało 55 zawodników z całego kraju, w tym 8 zawodników z Łęczyckiego Klubu Karate „IPPON”. W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski uplasowała się na szóstym miejscu, zdobywając 40 medali (8 złotych, 7 srebrnych, 25 brązowych).

Zawodnicy z Łęczyckiego Klubu Karate IPPON przywieźli łącznie aż 9 krążków (2 złote, 2 srebrne, 5 brązowych).

Medale dla ŁKK „IPPON” zdobyli: Grzegorz Wieczorkowski (złoto - kumite drużynowe rotations juniorów, srebro - kumite drużynowe juniorów, brąz - kumite drużynowe seniorów, brąz - kumite indywidualne juniorów), Filip Dudka (złoto - kumite drużynowe rotation shobu ippon mini kadetów, srebro - kata drużynowe mini kadetów, brąz - kumite indywidualne mini kadetów). Kacper Banasiak (srebro - kata drużynowe mini kadetów), Zuzanna Bernardziak (brąz - kata drużynowe dzieci, brąz - kumite shobu nihon dzieci), Zuzanna Lisewska (brąz - kata drużynowe dzieci).

Podczas zawodów reprezentowali klub również: Julia Galant, Magdalena Ciołek i Szymon Frankiewicz. Trenerem kadry i zawodników ŁKK IPPON był Shihan Maciej Grubski - 7 Dan.