Zawodnicy MKLA w Łęczycy pokazują mistrzowską klasę

Katarzyna Sulima
Zawodnicy łęczyckiego MKLA pokazują, że w przeciweństwie do kiepskiej kondycji sportu w mieście , są w świetnej formie i osiągają duże sukcesy. W Memoriale im. Ludwika Szumlewskiego, który odbył się 9 czerwca w Łodzi, najlepiej spisał się Grzegorz Sobiński, który nie tylko pewnie wygrał bieg na 200 m (21.70 s.), ale też poprawił u progu sezonu swój rekord życiowy.

Po kontuzji powoli do formy dochodzi Maciej Kiendzierski. W skoku wzwyż uzyskał swój najlepszy w tym roku rezultat(205 cm) zajmując drugie miejsce.Na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Wawrzyniak(190 cm),a trzeci był Mateusz Skarbek(185 cm).Bardzo dobrze spisał się Mateusz Lewandowski w silnie obsadzonym biegu na 400 m przez płotki, uzyskując rezultat (56.20 s.), poprawiając rekord życiowy i wypełniając minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Polski Juniorów. Bartosz Tuszyński ponownie był najlepszy na 110 m p.pł. w kat. juniorów młodszych (15.07 s.).
Kolejną udaną imprezą na której zawodnicy MKLA Łęczyca triumfowali były Mistrzostwa Województwa Młodzików, z których przywieźli aż trzynaście medali.

Tu niekwestionowaną gwiazdą zespołu był Marceli Woźniak, zdobywca trzech złotych medali wywalczonych indywidualnie oraz brązowego zdobytego w sztafecie 4x100 m. Zawodnik ten zwyciężył w sześcioboju, w którym uzyskał 3463 pkt, co jest najlepszym wynikiem w Polsce. Zdobył też złoto w biegu 110 m p. pł. (16,15 s) oraz w biegu na 300 m p. pł. osiągając najlepszy czas w kraju 41,63 s. Mistrzowską klasę pokazał również Łukasz Karwacki, który triumfował w skoku wzwyż (186 cm). Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął jego klubowy kolega Alan Brzeziński (165 cm).

Udany start zaliczyli też tyczkarze, podopieczni trenera Roberta Kubiaka. Katarzyna Mrozińska była pierwsza (251 cm), druga była Joanna Kapłon (241 cm), a trzecie miejsce na podium zajęła Joanna Kita(231 cm). Wśród chłopców srebro wywalczył Adrian Mikołajczyk(281 cm), a brąz Krystian Kaźmierczak(271 cm). Do worka brązowy medal dorzuciła również Natalia Pysera, która w skoku wzwyż uzyskała 145 cm oraz Norbert Szymczak w biegu na 300 m p.pł. (45,70 s.)

- Duża ilość medali, a zwłaszcza poziom naszych zawodników świadczy o tym, że rośnie nam pokolenie utalentowanych sportowców- mówi Mirosław Andrysiak.- Najważniejsze jest teraz to, abyśmy mogli zapewnić im optymalne warunki do rozwijania tego talentu.