Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zespół Łęczanie po 40. latach wraca na scenę! W weekend wyjątkowe koncerty

Joanna Kaźmierczak, wsp. Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej
Przegląd Zespołów Wokalno-Muzycznych w Domu Kultury w Łęczycy. Zespół ŁĘCZANIE w całej okazałości. Od lewej za klawiaturą organ Marek Tober, na gitarze Andrzej Tejchman, perkusję „dosiada” Zygmunt Błaszczyk i na gitarze basowej Przemek Podwysocki.
Przegląd Zespołów Wokalno-Muzycznych w Domu Kultury w Łęczycy. Zespół ŁĘCZANIE w całej okazałości. Od lewej za klawiaturą organ Marek Tober, na gitarze Andrzej Tejchman, perkusję „dosiada” Zygmunt Błaszczyk i na gitarze basowej Przemek Podwysocki. fot. Przemysław Podwysocki i Przemysław Marynowski
Starsi mieszkańcy Łęczycy doskonale pamiętają reprezentacyjny zespół Łęczyckich Zakładów Górniczych. Muzycy po ponad 40 latach postanowili znów spotkać się na scenie. Zaplanowano wyjątkowe koncerty.

Zespół „Łęczanie” po ponad 40. latach wraca na scenę. Już w najbliższy weekend w łęczyckim domu kultury zaplanowano koncerty artystów. Początkowo impreza miała zostać zorganizowana jedynie w sobotę (o godz. 18) jednak z uwagi na duże zainteresowanie, postanowiono, że odbędzie się również w niedzielę (godz. 16). Wejściówki na koncert dostępne są w sekretariacie DK w Łęczycy (ul. Aleje Jana Pawła II 11). Liczba miejsc jest ograniczona.

- Lata 60. to era big bitu, żywiołowo i rozwijającej się muzyki młodzieżowej. W ruch ten wpisali się też Łęczanie. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na wspomnieniowy koncert. Mamy nadzieję, że nasze „dinozaury” przeniosą nas w klimat tamtych czasów - czytamy na stronie Domu Kultury w Łęczycy.

Największe sukcesy zespół odnosił grając w składzie: Jan Pawłowski - perkusja, klawisze, akordeon, Andrzej Tejchman - gitara prowadząca, Marek Tober - gitara rytmiczna, Ryszard Czajkowski - gitara basowa, wokal (po odejściu Ryszarda Czajkowskiego zastąpił go basista Przemysław Podwysocki) oraz wokalistki Kinga Pellowska i Bożena Szymczak-Banel. Do zespołu dołączył też Eugeniusz Kubiak - saksofon i klarnet.

Koncerty grupy cieszyły się dużą popularnością

Z czasem zespół ,,Łęczanie” funkcjonował jako Estrada Łęczycka. Muzycy mieli charakterystyczne stroje w barwach górniczych - zielone smokingi z czarnymi jedwabnymi klapami z emblematem Estrady Łęczyckiej. Były to srebrne litery ,,EU” wplecione w pięciolinii i klucz wiolinowy. To wszystko na czarnym tle. Oprócz tego biała koszula, czarna muszka, czarne spodnie i buty.

Przez cały okres swojego istnienia Łęczanie grali covery znanych utworów big-bitowych i rockowych, ale w repertuarze zespołu były również utwory własne.

Wspaniała grupa muzyczna działająca przy Łęczyckich Zakładach Górniczych, w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku, wniosła w życie Łęczycy dużo dobrej muzyki i śpiewu. Koncerty zawsze cieszyły się ogromną popularnością i przyciągały tłumy.

Więcej na temat zespołu możecie Państwo przeczytać - TUTAJ

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto