Zwycięski sparing ŁKS Łódź i przełamanie Nelsona Balongo ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
ŁKS Łódź wygrał ze Zniczem Pruszków 3:0
ŁKS Łódź wygrał ze Zniczem Pruszków 3:0 Fot. Krzysztof Szymczak
Rycerze Wiosny z ŁKS Łódź w pierwszym w 2023 roku meczu pokonali na boisku przy ulicy Minerskiej drugoligowców ze Znicza Pruszków 3:0 (2:0). Dwa gole strzelił Nelson Balongo, który w ligowych spotkaniach nie zapisał na swoim koncie bramki. Jedno trafienie dołożył niezawodny Pirulo.

Łodzianie byli zespołem lepszym i wygrali zasłużenie. Kolejny mecz sparingowy ŁKS ma zaplanowany na 18 stycznia z innym drugoligowcem Pogonią Siedlce. Trzy dni później podopieczni trenera Kazimierza Moskala wsiądą do samolotu lecącego na zgrupowanie do Turcji. Lecieć ma 23 piłkarzy z pola i trzech bramkarz. Będą tam do 4 lutego. W planach są nie tylko treningi, ale także trzy mecze.

ŁKS Łódź - Znicz Pruszków 3:0 (2:0)
1:0 - Nelson Balongo (10, głową)
2:0 - Nelson Balongo (32)
3:0 - Pirulo (65).
ŁKS: I połowa: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas - Bartosz Biel, Władysław Ochronczuk, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka, Bartosz Szeliga - Nelson Balongo. I połowa: Dawid Arndt - Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Dawid Kort, Damian Nowacki, Jan Łabędzki, Pirulo, zawodnik testowany, Piotr Janczukowicz. Trener: Kazimierz Moskal.