12 medali dla MKLA Łęczyca podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w Łodzi [ZDJĘCIA]

Justyna Sobczak
Kolejny znakomity start zawodników MKLA Łęczyca. Tym razem lekkoatleci zdobyli aż dwanaście medali na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Województwa Młodzików.

Julia Kołdrzak zwyciężyła w rzucie dyskiem (32.23 m) i była trzecia w pchnięciu kulą (9.55 m).
Michał Jercha był najlepszy w biegu na 110 m przez płotki (18.61 s).W skoku wzwyż zajął trzecie miejsce z wynikiem 150 cm.
- Eryk Sewiło po pasjonującym finiszu wygrał bieg na 2000 m(6.34.13 miin) - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - Wysoką formą w skoku wzwyż popisał się Krystian Kaźmierczak. Zdobył złoty medal z nowym rekordem życiowym oraz minimum uprawniającym do udziału w Mistrzostwach Polski (174 cm).

Niezagrożona linię mety minęła w biegu na 200 m Martyna Rydczak (33,98 s).W skoku o tyczce na drugim miejscu uplasowała się Kalina Koperska (2.55 m) oraz Bartosz Żemigała (3.35 m).

- To nowe, bardzo wartościowe rekordy życiowe młodych lekkoatletów - podkreśla trener.

Srebrny medal przypadł w udziale Piotrowi Stasiakowi w biegu na 110 m przez płotki (18.72 s).Brązowy medal zdobył w biegu na 200 m przez płotki Jakub Kamiński (31.00 s) i Jakub Grabski na 600 m (1.36.42 min).